افت و خیز قیمت های پایه محصولات پلیمری؛

"پلی استایرن مقاوم" گران و "استایرن بوتادین رابرها" ارزان شدند

یک شنبه 22 مرداد 1396   سرویس
مقایسه قیمت پایه محصولات پلیمری در تاریخ ۱۵ و ۲۲ مردادماه نشان می دهد که برخی از کالاها روندی صعودی و برخی دیگر نیز روندی نزولی داشته اند.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، بیشترین افزایش قیمت در گروه محصولات پلیمری متعلق به پلی استایرن مقاوم با ۱.۷ درصد رشد است. این کالا از رقم ۵ هزار و ۱۳۷ تومان به ۵ هزار و ۲۲۶ تومان رسیده است.

در رتبه دوم افزایش قیمت ها، پلی اتیلن ترفتالات گرید SB با ۱.۶ درصد افزایش نسبت به هفته قبل قرار دارند، همچنین پلی اتیلن ترفتالات گرید نساجی هم نسبت به هفته گذشته روندی افزایشی داشتند، به طوری که گرید ۶۴۱ با ۱.۶ درصد افزایش و گرید ۶۴۵ نیز ۱.۵ درصد رشد قیمت داشتند.

در ادامه پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری نیز ۱.۱ درصد نسبت به هفته قبل رشد قیمت داشتند، همچنین پلی اتیلن های سنگین اکستروژن، پلی اتیلن های سنگین بادی، تزریقی و دورانی نیز نسبت به هفته گذشته روندی افزایشی داشتند.

در همین حال برخی از محصولات نیز با افت قیمت روبه رو شدند که بیشترین افت متعلق به استایرن بوتادین رابرهای روشن و تیره با ۳.۵ و ۳.۷ درصد کاهش قیمت نسبت به هفته گذشته است. این محصولات به میزان ۱۷۶ تومان نسبت به هفته گذشته ارزان شدند.

همچنین در ادامه پلی پروپیلن های نساجی و شیمیایی نیز به ترتیب با ۰.۰۴ و ۰.۰۳ درصد کاهش قیمت نسبت به هفته قبل روبه رو شدند.

پی وی سی ها نیز ۰.۰۳ درصد نسبت به هفته گذشته کاهش قیمت داشتند، همچنین پلی اتیلن سبک خطی و پلی اتیلن سبک فیلم نیز به ترتیب ۰.۲۶ و ۰.۱۹ درصد نسبت به هفته گذشته ارزان شدند.

همچنین در محاسبه قیمت پایه محصولات پلیمری نرخ دلار تغییری نداشت و با رقم ۳ هزارو ۸۰۵ تومان لحاظ شد.

مشاهده قیمت های جدید در لینک زیر؛

http://www.imereport.ir/d/2017/08/13/0/9796.pdf

یک شنبه 22 مرداد 1396
بورس کالانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد