گزارش روزانه قراردادهای آتی سکه دوشنبه 14 تیرماه 1395

گزارش روزانه قراردادهای آتی سکه دوشنبه 14 تیرماه 1395

دو شنبه 14 تیر 1395   سرویس
افزایش قیمت های بازارآتی سکه با اهرم اونس طلا

بازار آتی سکه :

تداوم روند صعودی بهای طلا در جهان  قیمت های بازار آتی سکه را در معاملات امروز درمدار صعودی قرار داد این در حالی بود که قیمت دلار در بازار ارز به دلیل ترس از عرضه های گسترده بازار سازان ورسمی و تعطیلی بازارهای کشورهای همسایه ونبود تقاضای آربیتراژی هم چنان در زیر سطح روانی 3500 تومان قرار گرفته بود وقیمت سکه نقدی نیز با کاهش حباب منفی خود در محدوده سطح روانی  یک میلیون وصد هزار تومان در نوسان بود.

در شرایطی که تعطیلات سه روزه پایان هفته بر معاملات بازار آتی سکه سایه افکنده است وموجب افزایش احتیاط وریسک گریزی در میان معامله گران شده است که  واگرایی حرکت  قیمت های اونس طلای جهانی وقیمت دلار درمعاملات امروز از شدت افزایش قیمت های بازار آتی سکه کاست و واکنش کند و تدریجی قیمت های بازار آتی سکه را نسبت به نوسانات بازارهای تاثیرگذار رقم زده است. نبود اخبار  ومحرک های قوی و انتظارات برای یکسان سازی نرخ ارز با افزایش تسلط دولت برای کنترل نوسانات ارزی در دوران پساتحریم زمانبری اثر کاهش نرخ سود بانکی و راه اندازی قرارداد جدید در هفته آینده عوامل فشار برروی قیمت های بازار آتی سکه هستند انتظار می رود با بالاآمدن کف های قیمتی در بازارهای تاثیرگذارو تثبیت در بالای سطوح روانی شاهد تداوم روند افزایشی در بازار آتی سکه باشیم.

جدول آمار معاملات قراردادهای بازار آتی سکه  

بازگشایی روبه بالای قیمت اونس طلای جهانی در معاملات امروز توانست بر تمایلات نزولی ناشی از روند روبه پایین قیمت دلار و فشارهای نزولی از بازگشایی سررسید جدید از هفته آینده (دوشنبه 21 تیرماه) غلبه کرده و قیمت های بازار آتی سکه را به مسیر صعود بازگرداند و تنور بازار آتی سکه هم چنان داغ نگه داشت موضوعی افزایش حجم معاملات بازار آتی سکه را به دنبال داشت.

انتظار می رود با توجه به تعطیلی سه روزه بازار آتی سکه و انتشار اخبار مهم و تکان دهنده بر اونس طلا در پایان هفته  شاهد تشدید جریان ریسک گریزی و احتیاط  وبسته شدن موقعیت های باز در بازار آتی سکه باشیم.

بازار اونس طلای جهانی :

در شرایطی که بازارهای مالی آمریکا در معاملات امروز تعطیل بودند واخبار تکان دهنده قوی  در تقویم اقتصادی جهان قرارنداشت قیمت اونس طلای جهانی تحت تاثیر تبعات مبهم سیاسی و اقتصادی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا وتمایلات صعودی ایجاد شده در جهان برای خرید دارایی های ایمن هم چنان درمسیر افزایشی خود قرار گرفت.

اونس طلای جهانی در ماه گدشته میلادی به افزایش 9 درصدی بیشترین افزایش ماهانه خود را به دست آورد کاهش احتمال افزایش نرخ های بهره در نشست های آتی بانک مرکزی آمریکا و التهاب خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در بازارهای جهانی افزایش 25 درصدی قیمت جهانی طلا در شش ماهه گذشته رقم زده است.

بنا برآخرین نظر سنجی های انجام شده توسط موسسه CME group  احتمال افزایش نرخ های بهره در نشست ماه جولای صفر درصد رسیده است ویک احتمال کاهش نرخ های بهره بانکی با احتمال 3 درصد نیز در ماه جولای نیز دیده شده است.

انتظار می رود در هفته جاری به تدریج توجهات بازارهای جهانی از موضوع BREXIT  به سمت سیاست های پولی بانک مرکزی آمریکا وآمارهای اقتصادی مهم و تاثیرگذار از جمله اشتغال ماهانه و صورتجلسه بانک مرکزی آمریکا معطوف بشود.

دو شنبه 14 تیر 1395نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد