گزارش روزانه قراردادهای آتی سکه یکشنبه 13 تیرماه 1395

گزارش روزانه قراردادهای آتی سکه یکشنبه 13 تیرماه 1395

یک شنبه 13 تیر 1395   سرویس
اونس طلا به کدام سو می رود؟ آیا توان عبور از سد 1350 دلار را خواهد داشت؟

بازار آتی سکه:

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز پیرو تعطیلی بازارهای جهانی طلا و نبود نوسانات قیمت اونس تحت تاثیر اصلاح قیمت قیمت دلار از قیمت های سقف سال خود و کاهش قیمت سکه نقدی به زیر سطح مهم یک میلیون وصد هزار تومان با در مسیر نزولی قرار گرفتند.

روند مبهم قیمت جهانی طلا در روزهای آینده و نوسان محدود قیمت دلار در بازار ارز و تعطیلات پایان هفته  موجب تشدید شرایط احتیاط وریسک گریزی در بازار آتی سکه شده است و معامله گران بازار آتی سکه در پیش بینی روند آتی قیمتها دست به عصا کرده است.

انتظار می رود انتشار اخبار مهم و تکان دهنده در هفته جاری (گزارش اشتغال ماهانه و صورت جلسه نشست پیشین فدرال رزرو) بتوانند سیگنال های قوی را برای تعیین مسیر آینده قیمت جهانی طلا ار سال نمایند.

عرضه های گسترده دلار توسط بازار سازان رسمی بازار ارز و نوسانگیری روبه پایین معامله گران ارزی ،قیمت دلار را در معاملات امروز در روند نزولی قرارداد و موجب شکسته شدن سطح حمایتی 3500 تومان شد اما بااین حال حمایت عوامل بنیادی چون بالابودن ارزش دلار در جهان و رشد تقاضای دلار در فصل تابستان و کاهش نرخ سود بانکی ،انتظارات صعودی در آینده را تقویت می کند.

 

جدول آمار معاملات قراردادهای بازار آتی سکه

در روزی که بازارهای جهانی در تعطیلات آخر هفته به سر می بردند و فرمان بازار آتی سکه در دستان بازارهای داخلی سکه ودلار و تخمین های معامله گران از روند قیمت اونس در هفته جاری قرار داشت شکسته شدن دوسطح حمایتی مهم در قیمت های سکه و دلار موجب افزایش  احتیاط وریسک گریزی در بازار آتی سکه شد و مسیر آینده قیمت های بازار آتی سکه را باردیگرمنوط به تشخیص جهت حرکتی قیمت اونس طلا در هفته جاری کرد.در معاملات امروز بازار آتی سکه بارددیگر بر تعداد موقعیت های باز افزوده شد که نشان از افزایش روحیه خرید با توجه پیش بینی های متفاوت خریدان وفروشندگان در مورد آتی قیمت سررسیدهای بازار داشت.  

 

بازار اونس طلای جهانی :

در حالی که به نظر می رسد شوک هیجانی ناشی از خروج بریتانیا در بازارهای مالی جهان تخلیه شده باشد وشاهد آرامش بعد از طوفان  هستیم اما عواقب منفی از این رویداد چشم انداز رشد اقتصاد در جهان را با ابهام مواجه  ساخته است وبه تشدید عدم قطعیت و نا اطمینانی در جهان دامن زده است موضوعی که با کمرنگ کردن احتمال افزایش نرخ های بانک مرکزی آمریکا (به عنوان مهم ترین عامل فشار بر اونس طلا ) به افزایش  تقاضای محافظه کارانه برای  طلا در جهان از سوی صندوق های سرمایه گذاری و سفته بازان منجر شده است و حرکت جریان سرمایه در جهان به سمت دارایی های امن وشکل گیری تمایلات صعودی موجب افزایش قیمت اونس طلای جهانی به بالاترین سطح خود در 22 ماهه گذشته شده است.

در شرایطی که ریسک های اقتصادی و ژئوپلتیک درجهان ، چشم انداز صعودی قیمت اونس طلا در افق بلند مدت تقویت کرده است که در کوتاه مدت هم چنان نگاه ها به سمت آمارهای  منتشر شده از اقتصادهای بزرگ جهان و ارزیابی میزان توانایی و اراده بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخ های بهره در ماه های آینده خواهد بود.

انتظار می رود انتشار اخبار مهمی چون اشتغال ماهانه در آمریکا (NFP) و بیانیه نشست پیشین بانک مرکزی آمریکا بتوانند تصویر روشن تری را از روندقیمت جهانی طلا در هفته جاری ارائه بدهند.

نگاهی بر مهم ترین رویدادهای تاثیرگذاربر روند اونس طلا در هفته جاری

 

یک شنبه 13 تیر 1395نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد