شرکت کارگزاری مبین سرمایه گزارش می دهد

گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه سه شنبه 28 مهر 1394

سه شنبه 28 مهر 1394   سرویس
هم چنان این بازار تحت تاثیر کاهش تقاضا ورکود سنتی در ماه محرم و خوش بینی های حاصل از وارد شدن طرح برجام به مرحله اجرایی و انتظارات کاهشی در بازار ارز و کاهش قیمت دلار با حباب منفی مواجه شده است.
  1.  بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز تحت تاثیر افزایش قیمت های اونس طلا و سکه نقدی با اندکی افزایش مواجه شدند و همچنین در معاملات امروز به تعداد قراردادهای باز افزوده شد که نشان از افزایش انتظارات صعودی و روحیه خرید با توجه به تثبیت قیمت اونس طلا در قیمت های بالا داشت.

در حالی که هم چنان شاهد واکنش مثبت و استقبال فعالان بازار آتی سکه نسبت به  تغییرات اعمال شده در مشخصات و میزان وجه تضمین اولیه از سوی بورس کالا در جهت افزایش میزان حجم معاملات و جذابیت بیشتر برای معامله گران این بازار هستیم  اما با این وجود، عدم هم پوشانی بازار آتی سکه در پوشش کامل نوسانات قیمت اونس طلای جهانی و نبود امکان بسته شدن خودکار قرارداد در صورت مارجین کال شدن حساب و قراردادن حدضرر در معاملات (STOP LOSS  ) و کم عمق بودن این بازار موجب افزایش ریسک نکول و زیان برای معامله گران و کارگزاران فعال بازار آتی به ویژه در نوسانات شدید قیمتی شده است.

  1.  بازار سکه نقدی:

    هم چنان این بازار تحت تاثیر کاهش تقاضا ورکود سنتی در ماه محرم و خوش بینی های حاصل از وارد شدن طرح برجام به مرحله اجرایی و انتظارات کاهشی در بازار ارز و کاهش قیمت دلار با حباب منفی مواجه شده است.

انتظار می رود با پایان دهه ابتدایی محرم وتثبیت قیمت اونس طلای جهانی شاهد از بین رفتن حباب منفی باشیم.

 

  1.  بازار ارز :

در روزهای اخیر بازار ارز نیز همانند بازار سکه نقدی تحت تاثیر جو روانی برجام و کاهش تقاضا در دهه ابتدایی ماه محرم قرارگرفته است.

پس از تقابل و کشمکش قیمتی بین نیروهای افزایشی و کاهشی در ماه های گذشته پس از توافق برجام ، با نهایی شدن تکلیف طرح برجام این روزها بازار ارز با خوش بینی های  حاصل از گشایش های هسته ای در آینده و انتظار برای تقویت ارزش پول ملی و افزایش عرضه در بازار  در تعادل قیمتی به سر می برد و انتظار برای شوک های قیمتی بسیار کم تر از گذشته شده است.

با این حال معامله گران بازار ارز معتقدند که پس از پایان دهه اول ماه محرم و تخلیه هیجانات ناشی از اجرایی شدن برجام ، تداوم تقاضای تجاری و حمایت عوامل بنیادی از قبیل پایین بودن قیمت نفت و کسری بودجه و اقدامات انبساط پولی بیشتر دولت در خارج شدن اقتصاد از رکود و افزایش صادرات غیر نفتی موجب برگشت قیمت دلار به مسیر افزایش تدریجی خواهد شد.

 

  1. بازار اونس جهانی :

اونس طلای جهان امروز با انتشار دادهای نسبتاً ثابت از بخش مسکن در ایالات متحده و سخنان دوتن از اعضاء بانک فدرال رزرو آمریکا و عدم اشاره آنها به افزایش نرخ بهره در جلسه هفته آینده بانک فدرال رزرو آمریکا با اندکی افزایش مواجه شد.

سرمایه گذاران بازارهای مالی جهان هم چنان با تمرکز بر دادهای اقتصادی منتشر شده و سخنان مقامات پولی بانک فدرال رزرو آمریکا به دنبال پیدا کردن نشانه ها و سرنخ هایی از زمان احتمالی افزایش نرخ بهره به عنوان مهم ترین فاکتور موثر بر روند قیمت اونس طلای جهان هستند.

در سایر تحولات مهم میزان موجودی کل ذخائر طلای صندوق جهانی اسپایدر با 0.51% افزایش به 697.32 تن رسید.

سه شنبه 28 مهر 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد