گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه یکشنبه 5 مهر 1394

یک شنبه 5 مهر 1394   سرویس
  1. بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز درحالی با اندکی افزایش مواجه شدند که به دلیل تردید در روند قیمت اونس طلای جهانی درهفته جاری و ثبات قیمت سکه نقدی دروضعیت ریسک گریزی و انتظاری قرارداشتند.

درنبود نوسانات اونس طلای جهانی به دلیل تعطیلی آخر هفته بازارهای مالی جهان و ثبات قیمت سکه نقدی و محدودشدن دامنه قیمت دلار در بازار ارز موجب افت حجم معاملات، در معاملات امروز بازار آتی سکه شد.

درمعاملات امروز بازار آتی سکه بر تعداد موقعیت های باز و مشتریان فعال افزوده شد که نشان از افزایش روحیه ریسک پذیری و انتظارات صعودی قیمت ها داشت.

با توجه به تاثیر پذیری زیاد قیمت اونس طلای جهانی بر قیمت سررسید های بازار آتی سکه ، بازگشت اونس طلای جهانی به فضای انتظاری و دشوار شدن پیش بینی روند قیمت آن موجب تردید و افزایش ابهام در میان معامله گران بازار آتی سکه شده است.

  1. بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 921 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته یک هزار تومان افزایش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 468، 258 و 171 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب مثبت سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) امروز به حدود 6 هزار تومان رسید. ( با احتساب دلار 3393 تومانی و اونس 1146 دلاری)

 

  1.  بازار ارز :

قیمت دلار نقدی امروز با افزایش  9 تومانی نسبت به روز قبل به 3393  تومان رسید، این درحالی بود که قیمت دلار در بازار آزاد تا 3441 تومان در نوسان بود.

با کاهش تقاضای دلار در کشورهای همسایه به دلیل تعطیلات عید قربان و کنار رفتن تقاضای آربیتراژی که در هفته های گذشته نقش مهمی در افزایش قیمت دلار داشت در کنار عرضه های سنگین صرافی بانک ها موجب کاهش انگیزه و انتظارات صعودی در میان معامله گران و محدود شدن دامنه نوسان قیمت دلار در روزهای اخیر شده است.

هما نطور که در روزهای گذشته اعلام شد با حذف تقاضای فصلی و مسافرتی و کمرنگ شدن تقاضای آربیتراژی در کنار برخورد امنیتی با دلالان ارزی و عرضه های سنگین از سوی صرافی بانک ها برای تعدیل قیمت ها موجب تقویت سمت عرضه و کاهش قیمت دلار شد، اما معامله گران اعتقاددارند با تقویت تقاضای تجاری از سوی فعالان اقتصادی و برگشت تقاضای آربیتراژی در روزهای آینده موجب تقویت سمت تقاضا خواهد شد.

 

  1.  بازار اونس جهانی :

هم زمانی افزایش نرخ بهره برای اولین بار در 10 سال گذشته با کند شدن رشد اقتصاد جهانی و سیاست های محرک پولی بانک های مرکزی اروپا و آسیا برای مقابله با تورم منفی و افزایش صادرات ورونق اقتصادی و پیامدهای غیر قابل پیش بینی افزایش نرخ بهره بر نوسانات شاخص های سهام موجب افزایش تردیدها و ابهامات در روند قیمت اونس طلای جهانی در هفته جاری شده است.

تاکید و حمایت خانم جانت یلن رئیس فدرال رزرو بر افزایش نرخ بهره تا پایان سال جاری برای اولین بار و اعلام اینکه 13 نفر از 17 نفر اعضاء کمیته سیاست گذاری  فدرال رزرو انتظار افزایش نرخ بهره در دو نشست بعدی فدرال رزرو در اواخر اکتبر و یا اواسط دسامبر ر ادارند، موجب افزایش گمانه زنی در مورد افزایش نرخ بهره وافزایش فشارهای نزولی بر روی اونس طلای جهانی شده است.

درهفته جاری تمرکز معامله گران بیشتر بر گزارش میزان اشتغال ایجاده شده در ماه سپتامبر در روز جمعه خواهد بود که می تواند سیگنال مهمی برای نزدیک شدن به افزایش نرخ بهره در آمریکا باشد.

یک شنبه 5 مهر 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد