قیمت جهانی طلا هفته جاری نیز روندی نزولی خواهد داشت

دو شنبه 12 مرداد 1394   سرویس

تحلیلگران بورس مالزی در تازه ترین تحلیل خود از اوضاع بازار طلا پیش بینی کردند که قیمت جهانی این فلز زرد طی روزهای آینده نیز در مسیر نزولی قرار خواهد داشت.

 

 پایگاه اینترنتی برناما، تحلیلگران بورس مالزی تاکید کردند که گمانه زنی های مطرح شده در خصوص بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا و افزایش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده تاثیر زیادی بر تقویت ارزش دلار و افت احتمالی قیمت طلا در روزهای آینده خواهد داشت.

 

بر اساس این گزارش بورس مالزی افزود: گرچه افت قیمت جهانی طلا موجب خرید سرمایه گذاران چینی و هندی شده است ولی این عامل به تنهایی قادر نخواهد بود تا جلوی ادامه روند نزولی قیمت طلا را بگیرد.

 

تحلیلگران اقتصادی تاکید کردند که طی روزهای آینده انتشار آمارهای مربوط به سفارشات صنعتی آمریکا، تراز تجاری و وضعیت نرخ بیکاری و بازار اشتغال تاثیر زیادی بر نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا خواهد داشت.

 

قیمت جهانی طلا از ابتدای امسال تاکنون با روندی نزولی روبرو شده تا برای سومین سال پیاپی سیر کاهشی را تجربه کند. قیمت طلا تنها طی ماه جولای با کاهش 6.5 درصدی مواجه شده است که این میزان کاهش در دو سال اخیر بی سابقه بوده است.

دو شنبه 12 مرداد 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد