نفت برنت ۴۹ دلار و ۴۰ سنت

سه شنبه 13 تیر 1396   سرویس
قیمت نفت که به دلیل مشاهده علائمی حاکی از کند شدن روند افزایش تولید آمریکا ،در طی ۸ جلسه گذشته به صورت متوالی افزایش یافته بود، امروز در معاملات آسیایی با کاهش مواجه شد.

قیمت نفت که به دلیل مشاهده علائمی حاکی از کند شدن روند افزایش تولید آمریکا ،در طی ۸ جلسه گذشته به صورت متوالی افزایش یافته بود، امروز در معاملات آسیایی با کاهش مواجه شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۸ سنت، معادل ۰.۶ درصد کاهش به ۴۹ دلار و ۴۰ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم ۲۳ سنت، معادل نیم درصد کاهش داشت و به ۴۶ دلار و ۸۴ سنت رسید.

این کاهش ها پس از آن اتفاق می افتد که قیمت هر دو شاخص نفتی در روزهای اخیر نسبت به رقم رهای پایین ثبت شده در ۲۱ ژوئن، حدود ۱۲ درصد رشد کرده است.

به گفته تجار، بسیاری از تاجران نفتی در آستانه تعطیلات روز استفلال آمریکا که از امروز شروع می شود، دیگر معامله نمی کنند و قیمت نفت برنت هم که به نزدیکی رقم ۵۰ دلار رسیده، با یک مقاومت فنی در این سطح قیمت مواجه شده است.با این وجود، چشم انداز حاکم بر بازار تا حدی تغییر کرده و افزایشی شده است.

در اواخر ماه می و بیشتر روزهای ماه ژوئن با تداوم رشد تولید آمریکا و تردیدها در مورد توانایی اوپک برای مهار مازاد عرضه در بازار، چشم انداز بازار کاهشی بود.

اما با نزدیک شدن به اواخر ماه ژوئن، یعنی زمانی که آمارها نشان داد که میزان تولید نفت آمریکا کم شده و تعداد سکوهای حفاری در این کشور نیز اندکی کاهش یافته است، وضعیت بازار کم کم افزایشی شد.

موسسه بی ام آی ریسرچ اعلام کرد: «با توجه به کاهش تولید های اوپک، کاهش رشد عرضه نفت جهانی و تقویت فصلی تقاضا ما برای نیمه دوم سال ترمیم قیمت نفت نسبت به ارقام فعلی را پیش بینی می کنیم.» این موسسه مشورتی در عین حال اضافه کرده که: «عرضه حجم بالایی از نفت به بازار موجب خواهد شد که قیمت نفت در سال ۲۰۱۸ نسبت به امسال رشد نکند

منبع:رویترز

سه شنبه 13 تیر 1396نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد