هیچ برنجی بدون مجوز وارد کشور نشده است/ استاندارد و قرنطینه ناظر بر واردات برنج

یک شنبه 14 تیر 1394   سرویس

علی معقولی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد اظهارات معاون وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر صحت آمار واردات برنج در سه ماهه امسال اظهار داشت: گمرک بدون داشتن مستند قانونی حتی اجازه ورود یک کیلوگرم برنج نیز به داخل کشور نمی‌دهد.

خبرگزاری فارس: هیچ برنجی بدون مجوز وارد کشور نشده است/ استاندارد و قرنطینه ناظر بر واردات برنج

معاون مرکز واردات گمرک و امور مناطق آزاد و ویژه تاکید کرد: حتی بدون قرنطینه که مسئولیت آن بر عهده وزارت بهداشت است، امکان ورود برنج وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه همه امور در گمرک براساس قانون و مجوز دستگاه‌ها انجام می‌شود، تصریح کرد: برای واردات برنج نیاز به مجوزهای استاندارد و بهداشت و ثبت سفارش بوده در غیر این صورت از این محصول به صورت رسمی وارد کشور نخواهد شد.

معقولی با اشاره به اینکه در جریان نامه‌نگاری وزارت جهاد کشاورزی با گمرک برای آمار ارایه شده در مورد واردات برنج نیستم، یادآور شد: مطمئنا همه چیز در گمرک بر اساس اسناد و مدارک بوده و آمار آن مستند وجود دارد.

معاون مرکز واردات گمرک گفت: بخشی از حجم واردات برنج مربوط به سهمیه مرزنشینی بوده که بدون ثبت سفارش و براساس قانون خاص خود انجام می‌شود.

وی ادامه داد: طبق قانون مقررات صادرات و واردات ثبت سفارش این کالاها تا 6 ماه برای ورود مهلت قانونی دارد.

به گزارش فارس، طی روزهای گذشته عباس کشاورز معاون وزیر جهاد کشاورزی از نامه نگاری با گمرک ایران برای اعتراض به آمار منتشر شده واردات برنج خبر داده و گفته وزارت جهاد کشاوزی امسال مجوزی برای واردات این محصول نداشته است.

براساس آمار گمرگ در سه ماهه ابتدای سال 94 برنج به ارزش 243 میلیون دلار و سهم ارزشی 2.35 درصد به عنوان دومین محصول عمده به کشور وارد شده است.

یک شنبه 14 تیر 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد