اجلاس بین‌المللی برنج آسیای مرکزی و غربی در ایران، با حضور 10 مسئول ارشد کشاورزی

یک شنبه 9 آذر 1393   سرویس

اجلاس بین‌المللی برنج آسیای مرکزی و غربی در ایران، با حضور 10 مسئول ارشد کشاورزی

اجلاس مسئولان ارشد کشاورزی و سفرای کشورهای عضو مرکز منطقه‌ای بین‌المللی تحقیقات و آموزش برنج آسیای مرکزی و غربی 21 اردیبهشت‌ماه سال 94 در ایران برگزار می‌شود.

رئیس مرکز منطقه‌ای بین‌المللی تحقیقات و آموزش برنج آسیای مرکزی و غربی امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: در این اجلاس، مسئولان ارشد کشاورزی و سفرای 10 کشور عضو شرکت خواهند کرد.

عباس شهدی‌کومله آشنایی با روند فعالیت‌های دوساله مرکز منطقه‌ای بین‌المللی تحقیقات و آموزش برنج آسیای مرکزی و غربی، جلب حمایت‌های مادی و معنوی، چگونگی حمایت‌ها و معرفی پیشرفت‌های به‌دست‌آمده را از اهداف این اجلاس نام برد.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد تشکیل این اجلاس در سال 2015 در دومین نشست کمیته مدیریت فنی این مرکز، سال گذشته در ترکیه مصوب شد.

به گفته رئیس این مرکز منطقه‌ای، کمیته مدیریت فنی تاکنون سه نشست برگزار کرده که نخستین نشست آن در ایران، دومین در ترکیه و سومین نشست یک ماه گذشته در قزاقستان برگزار شد و چهارمین کمیته مدیریت فنی نیز سال آینده در تاجیکستان نشست خواهد داشت.

شهدی‌کومله تصریح کرد: کمیته مدیریت فنی این مرکز، نیازها و مسائل مربوط به برنج در 10 کشور عضو را به‌طور سالانه در یکی از کشورهای عضو، مطرح و بررسی می‌کند و مصوبات نهایی تعیین می‌شود.

گفتنی است، اعضای مرکز منطقه‌ای بین‌المللی تحقیقات برنج آسیای مرکزی و غربی شامل ایران، ترکیه، آذربایجان، افغانستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و عراق است.

این مرکز به پیشنهاد مؤسسه تحقیقات بین‌المللی برنج و به‌منظور بررسی و ارائه راهکار علمی در مورد مسائل برنج منطقه آسیای مرکزی و غربی و به ریاست ایران تشکیل شده و به‌طور رسمی از دو سال پیش فعالیت‌های خود را آغاز کرده است.

یک شنبه 9 آذر 1393نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد