صادرات ۱۵ هزار تن تخم مرغ از ۱۶ مهرماه

یک شنبه 9 آذر 1393   سرویس

تخم مرغ

خبرگزاری تسنیم: رئیس اتحادیه تخم مرغ با اشاره به صادرات ۱۵ هزار تنی تخم مرغ از ۱۶ مهر تا ۷ آذرماه سال جاری، گفت: با بهبود روند صادرات و حذف گله‌های پایان دوره قیمت این محصول بهبود یافته است.

هدایت اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه همچنان تولید تخم مرغ نیاز بازار است، اظهار داشت: قیمت این کالا به دلیل مازاد تولید در نقطه مطلوبی قرار ندارد ولی به تازگی روند قیمت‌ها افزایشی شده و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

وی قیمت مطلوب تخم مرغ را براساس حق قیمت اعلامی وزارت جهاد کشاورزی 4500 تومان برای هر کیلو اعلام کرد و گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو تخم مرغ با توجه به شروع روند افزایش نرخ 3400 تا 3700 تومان عرضه می‌شود و امیدواریم با ادامه این روند قیمت این کالا به نقطه مطلوب نزدیکتر شود.

رئیس اتحادیه مرغداران میهن با اشاره به واگذاری مجوز مدیریت صادرات تخم مرغ از 16 مهرماه به این اتحادیه، خاطرنشان کرد: یکی از دلایل روند رو به رشد قیمت تخم مرغ بهتر شدن صادرات این کالا است که از 16 مهرماه تا 7 آذر سال جاری 15 هزار تن صادرات انجام شده که با توجه به هدفگذاری که برای هر ماه 7500 تن برنامه ریزی شده بود روند صادرات در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

اصغری یکی دیگر از دلایل بهبود افزایش اندک قیمت تخم مرغ را برنامه حذف گله‌های پایان دوره اعلام کرد و تصریح کرد: در حال حاضر 20 الی 25 درصد تولید تخم مرغ مازاد بر نیاز بازار است که حجم آن 15 الی 20 هزار تن پیش بینی می‌شود، البته از این رقم 7 الی 10 هزار تن صادر و هفت الی 10 هزار تن دیگر نیز به گله های پایان دوره مربوط می‌شود.

وی افزود: بنابراین شرایط باید برای این مازاد تولید با توجه به حرکت به سمت برنامه‌هایی که از سوی وزارتخانه درنظر گرفته شده، این مازاد تولید را از طریق حذف گله‌های پایان دوره و کنترل جوجه ریزی مدیریت کرد تا قیمت‌ها به نقطه مطلوب نزدیک شود.

 

یک شنبه 9 آذر 1393نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد