بورس تعاون پنجمین بورس کشور می شود

شنبه 23 خرداد 1394   سرویس
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست کمیسیون تخصصی بورس اتاق تعاون ایران از تشکیل بورس تعاون به عنوان پنجمین رکن بازار سرمایه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از سنا،محمد فطانت با اشاره به اینکه کارگروهی متشکل از اتاق تعاون ایران و نمایندگانی از سازمان بورس و اوراق بهادار ایجاد خواهد شد، گفت: این کارگروه برای تسهیل ورود تعاونی‌ها به بازار سرمایه و تعریف ابزارهای جدید تشکیل خواهد شد و نمایندگانی از اتاق تعاونی ایران و سازمان بورس حضور خواهند داشت.

وی افزود: با ایجاد زیرساخت های لازم و کار کارشناسی فراوان می‌توان پنجمین رکن بازار سرمایه را با تشکیل بورس تعاون کلید زد که در این خصوص باید اقدامات پیچیده کارشناسی صورت پذیرد.

فطانت با بیان اینکه رسیدن به سهم 25 درصد از اقتصاد طبق قانون نیازمند حضور جدی تعاونی‌ها در بازار است، گفت: یکی از الزامات تحقق این ایجاد بانک ها و بیمه‌های تخصصی در کنار تعریف ابزارهای مختلف برای این بخش است . در همین زمینه پیشنهادی مبنی بر ایجاد پنجمین بورس در بازار سرمایه با عنوان بورس تعاون ارائه می‌شود و آمادگی کامل برای همکاری با بخش تعاون در این زمینه وجود دارد.

شنبه 23 خرداد 1394
بورس پرسنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد