ارزش معاملات رشد کرد

دو شنبه 4 خرداد 1394   سرویس

در داد و ستدهای روز جاری ارزش معاملات نسبت به روزهای گذشته رشد کرد و به مرز 200 میلیارد تومان نزدیک شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در نتیجه داد و ستدهای روز دوشنبه، سهامداران بیش از 329 میلیون برگه سهم و حق تقدم را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بالغ بر 178 میلیارد تومان بود و در 32 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

همچنین در این روز شاخص بورس 132 واحد بالا رفت و به عدد 63 هزار و 496 رسید. نمادهای پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان، هلدینگ خلیج فارس، بانک صادرات و بانک تجارت بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص ثبت کردند. این در حالی است که نمادهای مخابرات و تاپیکو بیشترین تاثیر منفی را بر این متغیر ثبت کردند.

شاخص شناور آزاد نیز 211 واحد رشد کرد. همچنین شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب 101 و 240 واحد صعودی شدند.

گفتنی است در این روز گروه های فرآورده های نفتی، خودرو و بانک ها برترین گروه های صنعتی بودند.

همچنین شاخص های صنعتی سایر معادن، وسایل ارتباطی و فرآورده های نفتی بیشترین رشد را تجربه کردند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای خاک چینی ایران، پشم شیشه ایران، پیاذر،کاشی تکسرام،سرما آفرین،سیمان فارس نو و تولید مواد اولیه و الیاف مصنوعی بود.

در مقابل نمادهای پارس پامچال، سیمان خزر، توسعه معادن روی، شیشه و گاز،آبسال،آلومراد و ایران تایر با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

حق تقدم پتروشیمی خارک، ایران ترانسفو،کاشی تکسرام، تامین ماسه ریخته گری،پتروشیمی فارابی،پارس الکتریک و بانک اقتصاد نوین سنگین ترین صف های خرید را در معاملات روز دوشنبه تجربه کردند.

طولانی ترین صف های فروش هم متعلق به نمادهای نفت پارس، سرمایه گذاری نیرو،سیمان خزر،بین المللی محصولات پارس،شیشه راز،حفاری شمال و قند لرستان بود.

در پایان معاملات این روز پالایش نفت اصفهان، بانک صادرات و پارس خودرو بیشترین حجم معاملات را ثبت کردند. بیشترین ارزش معاملات هم متعلق به نمادهای اوراق اجاره فولاد کاوه جنوب کیش، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت بندرعباس بود

 
دو شنبه 4 خرداد 1394
سنانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد