صدر نشینی خودرویی ها با بیشترین حجم معاملات

شنبه 29 فروردین 1394   سرویس

در نتیجه معاملات اولین روز کاری هفته سهامداران بیش از یک میلیارد و 303 میلیون سهم و حق تقدم را دست به دست کردند که از این میزان سهام معامله شده ، بیشترین حجم متعلق به گروه های خودرو ، بانک . فرآورده های نفتی بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در معاملات روز جاری بیش از دو هزارو 122 میلیارد ریال سهم در 74 هزار نوبت معاملاتی دست به دست شد.

گفتنی است شاخص کل 704 واحد افت را ثبت کرد که مهمترین دلیل این کاهش تاثیر منفی نمادهای هلدینگ خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس، مخابرات، ارتباطات سیار، بانک ملت و بانک صادرات بود.

این در حالی بود که نماد فولاد مبارکه بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص ثبت کرد. در پایان معاملات امروز شاخص کل در عدد 67 هزار و 374 به کار خود پایان داد. شاخص شناور آزاد هم 737 واحد افت کرد. شاخص دو بازار اول و دوم نیز به ترتیب 449 و یک هزار و 838 واحد نزول را ثبت کردند.

گفتنی است در روز جاری نمادهای ایرکاپارت صنعت، بیمه دانا،سایپا آذین، سیمان کارون، سیمان غرب، سیمان فارس نو و سیمان شرق با بیشترین رشد قیمت به کار خود پایان دادند.

این در حالی بود که نمادهای ایران یاساتایر، فرآورده های نسوز آذر، بین المللی توسعه ساختمان، مس شهید باهنر، صنایع جوشکاب یزد، سرمایه گذاری آتیه دماوند و گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

پالایش نفت اصفهان، خدمات انفورماتیک، سیمان فارس و خوزستان، بیمه دانا، بانک صادرات، تامین ماسه ریخته گری و لامپ پارس شهاب در بازار امروز سنگین ترین صف های خرید را داشتند.

این در حالی بود که نمادهای پالایش نفت بندرعباس، پتروشیمی فناوران، سیمان قائن، پارس خودرو، حفاری شمال،نفت بهران و آلومینوم ایران سنگین ترین صف های فروش را تجربه کردند.

بانک تجارت نیز با معامله بلوکی 449 میلیون سهمی به ارزش 470 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کرد. بانک صادرات نیز پس از بانک تجارت بیشترین حجم و ارزش معاملات را داشتند.

شنبه 29 فروردین 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد