شاخص در مدار 70 هزار واحد

یک شنبه 16 فروردین 1394   سرویس

در داد و ستدهای روز جاری بورس تهران شاخص کل برای دومین روز پیاپی توانست با رشدی بیش از دو هزار و 400 واحدی ، به کانال 70 هزار واحد وارد شود و رکودی دیگر را ثبت کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) شاخص کل امروز با رشدی دو هزار و 434 واحدی به عدد 70 هزار و 261 رسید. ارزش بازار نیز رشد کرد و در رقم 314هزار میلیارد تومان قرار گرفت. همچنین سرمایه گذاران تالار حافظ امروز بیش از یک میلیارد و 740 برگه سهم و حق تقدم را به ارزش 3هزار و 816 میلیارد ریال در 67 هزار نوبت معاملاتی داد و ستد کردند.

شاخص آزاد شناور نیز امروز 2هزار و 822 واحد بالا رفت. همچنین شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب یک هزار و 804 و 4هزار و 718 واحد بالا رفت. نمادهای هلدینگ خلیج فارس، مخابرات، ارتباطات سیار، تاپیکو، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه و سرمایه گذاری غدیر بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس ثبت کردند.

همچنین امروز گروه های خودرویی ، چند رشته ای و بانکها برترین گروه های صنعتی بودند. شاخص های صنعتی فرآورده های نفتی،رادیویی و فنی مهندسی بیشترین رشد را ثبت کردند.

همچنین بیشترین رشد قیمت ها نیز متعلق به نمادهای پالایش نفت اصفهان، بانک سینا،سرمایه گذاری صنعت و معدن، بیمه البرز،ایران تایر، ایران دارو و دوده صنعتی پارس بود.

در مقابل نمادهای سیمان دورود، معدنی دماوند، پارس پامچال،سیمان قائن،آلومراد،قند نقش جهان و سیمان اصفهان با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

سنگین ترین صف های خرید بازار امروز نیز برای نمادهای بانک ملت، بانک صادرات، مپنا، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان، ارتباطات سیار و کشتیرانی تشکیل شد در مقابل نمادهای سیمان دورود، سیمان قائن، پارس الکتریک، پتروشیمی فناوران؛ صندوق فیروزه ،ایران ترانسفو و فولاد امیر کبیر کاشان طولانی ترین صف های فروش را داشتند.

در پایان معاملات امروز نمادهای بانک صادرات، بانک سینا و سرمایه گذاری خوارزمی بیشترین حجم معاملات را داشتند. بیشترین ارزش معاملات هم متعلق به نمادهای سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، بانک صادرات و ایران خودرو بود.

یک شنبه 16 فروردین 1394
سنانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد