رفع ابهامات از صنعت پالایشی; توافق پالایشگاهها با وزارت نفت

چهار شنبه 15 بهمن 1393   سرویس

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی درپی برگزاری جلسه مشترک فعالان پالایشگاهی، مسئولان وزارت نفت و همچنین بورسی ها، ابراز امیدواری کرد که با اجرایی شدن توافقات انجام شده و ارائه گزارشات مالی پالایشگاه ها، نماد این شرکت ها در آینده نزدیک در بورس باز شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی درباره تصمیمات حاضرین در جلسه روز گذشته مدیران پالایشگاه ها با مسوولان وزارت نفتی در ساختمان سازمان بورس گفت:  فعالان پالایشگاهی و مسئولان وزارت نفت در این نشست درباره ابهاماتی که مانع بازگشایی نماد پالایشی ها و معامله سهام آنها در بورس بود، توافق کردند.

وی با اشاره به تشکیل کمیته ثبات در بازار سرمایه، اظهار داشت: پالایشگاه ها مشکلاتی در تسویه بدهی ها و زمان آنها و همچنین وضعیت مبادلات داشتند که این مشکلات در این جلسه بررسی شد.

مهدوی ابهری با بیان اینکه در لایحه حمایت از تولید دو قانون مناسب برای پالایشگاه ها تدوین شده است، تصریح کرد: قرار است مسوولان وزارت نفت و سازمان بورس و اوراق بهادار کمک های مناسبی را برای بازگشایی نماد پالایشگاه ها و پتروشیمی ها انجام دهند.

به گفته وی، همچنین در این جلسه مقرر شد ظرف مدت یک هفته وضعیت قیمت ها و نحوه تسویه حساب برای پالایشگاه ها مشخص شود. همچنین در این جلسه درباره نحوه کیفی سازی و سرمایه گذاری در این زمینه توافقات لازم انجام شد، ضمن آنکه قرار است وزارت نفت طی دو روز قیمت ها را به پالایشگاهها اعلام کند.

مهدوی ابهری خاطرنشان کرد: علاوه بر این پالایشگاه ها در این جلسه اعلام آمادگی کردند که به محض دریافت قیمت ها از طرف شرکت ملی پالایش و پخش، گزارش سود و زیان خود را به بورس ارائه دهند تا برای بازگشایی نمادها اقدام شود.

چهار شنبه 15 بهمن 1393
سنانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد