اتخاذ برنامه هایی برای زدودن ابهام از چهره پالایشی ها

سه شنبه 14 بهمن 1393   سرویس
نشست مشترکی طی روز گذشته میان مسئولان وزارت نفت و مدیران شرکت های پالایشی در محل استقرار سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد که در این جلسه با همراهی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدرو کربوری وزارت نفت، معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی و معاون اقتصادی وزیر اقتصاد تصمیماتی در راستای شفافیت روابط مالی میان مجموعه های پالایشی و شرکت پالایش و پخش اتخاذ گردید.

براساس گزارش بورس نیوز، در این نشست مقرر گردید تا وزارت نفت طی روزهای آینده قیمت فرآورده های اصلی پالایشگاه ها را به شرکت های فعال ابلاغ کند تا مجموعه های مذکور نیز صورت های مالی خود را براساس قیمت های جدید تهیه و منتشر کنند و بدین نحو شرایط لازم جهت بازگشایی نماد معاملاتی آنها فراهم شود. همچنین قیمت نفت خام تحویلی به پالایشگاه ها براساس قیمت نفت صادراتی، با احتساب پنج درصد تخفیف محاسبه و دریافت می شود.

در مقابل نیز شرکت های پالایشی آمادگی خود را جهت تدوین صورت های مالی در سریع ترین زمان ممکن پس از دریافت قیمت های جدید اعلام کردند.

علاوه بر این، شرکت های پالایشی می بایست به منظور بهره مندی از مزایای تعویق پنج ساله اجرای پروژه های کیفی سازی محصولات، طرح های توسعه ای در دست اجرای خود را در این راستا به شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی اعلام کنند.

همچنین در جلسه مذکور بر این امر نیز تأکید شد تا هرچه سریع تر موضوع مطالبات پالایشگاه ها از وزارت نفت و بدهی پالایشگاه ها به شرکت ملی پالایش و پخش تصمیم گیری شود.

سه شنبه 14 بهمن 1393
بورس نیوزنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد