تامین پایدار خوراک پتروشیمی ها در فصل سرما

چهار شنبه 8 بهمن 1393   سرویس

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: همزمان با افزایش مصرف گاز در بخش خانگی کشور به دلیل سرما، تاکنون مشکل خاصی در زمینه تحویل خوراک و سوخت به مجتمعهای پتروشیمی گزارش نشده است.

به گزارش شانا، علی محمد بساق زاده اظهار کرد: در زمستان سالهای گذشته به دلیل کمبود گاز، بعضی از مجتمعهای پتروشیمی از مدار تولید خارج می شدند، اما امسال با تدبیر وزارت نفت مشکل خاصی بابت کمبود خوراک نداشته ایم.

وی تصریح کرد: تامین خوراک مورد نیاز پتروشیمی ها امسال نسبت به پارسال بهبود یافته است.

بساق زاده افزود: مجتمعهای پتروشیمی کشور آمادگی دریافت اتان فازهای ١٥ تا ١٨ پارس جنوبی را دارد و اکنون پتروشیمی های کاویان، مروارید، جم و آریاساسول به دلیل کمبود اتان در کشور با ظرفیت واقعی خود در حال کار نیستند و می توانند با افزایش دریافت خوراک بر حجم تولید خود اضافه کنند.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که پارسال به دلیل کمبود خوراک در این فصل تولید محصولات پتروشیمی کشور بیش از یک و نیم میلیون تن کاهش یافت، گفت: امید است با افزایش تولید در پارس جنوبی، دیگر مجتمعهای پتروشیمی با چالش کمبود خوراک روبرو نشوند.

بساق زاده ادامه داد: مزیت مهم برای سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع پتروشیمی در ایران دسترسی به خوراک مناسب این صنعت یعنی گاز طبیعی، اتان، نفتا و میعانات گازی به میزان گسترده و با قیمتی رقابتی است.

وی افزود: صنعت پتروشیمی ایران به عنوان صنعتی پیشرو و رو به رشد در سالهای اخیر با وجود همه چالشهای پیش رو توانست به بسیاری از هدفهای خود دست یابد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، مدیر کنترل تولید این شرکت اظهار کرد: اکنون این صنعت ارزش آفرین به دنبال کاهش خام‌فروشی و تولید محصولاتی با ارزش افزوده بیشتر است تا بتواند در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی نقش آفرین باشد.

چهار شنبه 8 بهمن 1393
شانانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد