چراغ سبز بورس به پتروشیمی‌ها

شنبه 27 دی 1393   سرویس

بورس تهران که در دی ماه سال گذشته با انتشار خبر افزایش قیمت خوراک پتروشیمی‌ها به رکودی عمیق فرو رفت و موجب متضرر شدن سهامداران زیادی شد، اکنون با انتشار خبر جدیدی در خصوص این صنعت مهم به روند صعودی برگشت و سهامداران خود را امیدوار کرد.

مصوبه جدید شورای نگهبان مبنی بر قانون دائمی کردن نرخ خوراک پتروشیمی،فضای بورس تهران را تغییر داد و موجی از خوش بینی را نسبت به این صنعت مهم بازار و رفع ابهامات آن در بازار سرمایه ایجاد کرد.

بر این اساس بازار سرمایه که طی یکسال اخیر با ابهامات سیاسی و اقتصادی زیادی دست و پنجه نرم می کرد و اخیرا نیز گرفتار سقوط قیمت نفت شده بود، برای حرکت دوباره به یک محرک قوی سیاسی یا اقتصادی نیاز داشت که تصمیم اخیر شورای نگهبان این محرک اقتصادی را برای رشد بورس ایجاد کرد و همانطور که پیش بینی می شد بازار سرمایه در معاملات اولین روز خود سریعا به این خبر واکنش مثبت نشان داد و شرکتهای پتروشیمی بعد از یکسال از صف های خرید برخوردار شده و دوباره به لیدر بازار تبدیل شدند.

بر این اساس از همان ابتدای معاملات امروز شرکت های پتروشیمی با افزایش قیمت مواجه شده و تاثیر خود را در کل بازار بورس گذاشتند به طوری که شرکتهای تاپیکو، ایران خودرو، نفت و گاز پارسیان و پتروشیمی شازند به همراه پتروشیمی کرمانشاه بیشترین تاثیر را تا نیمه معاملات بر شاخص بورس گذاشتند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، همچنین بیشترین تقاضای خرید هم به هلدینگ خلیج فارس، تاپیکو و پتروشیمی پردیس به همراه نفت و گاز پارسیان اختصاص پیدا کرد.

شنبه 27 دی 1393
بورس نیوزنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد