افزایش ١٠٠ درصدی سرمایه پتروشیمی شیراز

شنبه 13 دی 1393   سرویس

شرکت پتروشیمی شیراز سرمایه خود را از دو هزار و ٥٥٠ میلیارد ریال به مبلغ ٥ هزار و ١٠٠ میلیارد ریال (١٠٠ درصد) از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی افزایش داد.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی، شرکت پتروشیمی شیراز اعلام کرده است که افزایش سرمایه از مبلغ دو هزار و ٥٥٠ میلیارد ریال به مبلغ ٥ هزار و ١٠٠ میلیارد ریال، قبل از برگزاری مجمع عمومی عادی سال مالی ٩٣ نزد مرجع ثبت شرکتها به ثبت خواهد رسید.

پتروشیمی شیراز پیش بینی درآمد هر سهم شرکت اصلی برای سال مالی ٩٣ را با سرمایه دو هزار و ٥٥٠ میلیارد ریال در اسفندماه ٩٢ به مبلغ ١٤٥٣ ریال، در تیرماه ٩٣ به مبلغ ١٤٦٧ ریال، در مهر و آبانماه ٩٣ به مبلغ ١٤٠٥ ریال و در دیماه با سرمایه ٥ هزار و ١٠٠ میلیارد ریال مبلغ ٦٥٠ ریال اعلام کرده است و طی دوره ٩ ماهه با اختصاص ٤٧٧ ریال سود به ازای هر سهم معادل ٧٣ درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد.

این شرکت پیش بینی درآمد هر سهم تلفیقی گروه را برای سال مالی ٩٣  با سرمایه دو هزار و ٥٥٠ میلیارد ریال مبلغ ١٤٨٩ ریال و در آبانماه ٩٣ مبلغ ١٣٨٣ ریال اعلام کرده بود در حالی که در دیماه امسال پیش بینی تلفیقی گروه منتشر نشده است.

 برپایه اعلام سازمان بورس و اوراق بهادار، پتروشیمی شیراز اعلام کرده است که دلیل کاهش پیش بینی درآمد هر سهم سال ٩٣ در دیماه نسبت به پیش بینی درآمد هر سهم مندرج در بیانیه، ثبت افزایش سرمایه بیشتر ناشی از افزایش هزینه های مالی (اخذ وامهای جدید) است.

این گزارش می افزاید: هیئت مدیره این شرکت تصمیم دارد ٩٠ درصد سود خالص سال مالی ٩٣ را برای تقسیم به مجمع عمومی عادی سالیانه پیشنهاد کند.

"شیراز" پیش بینی درآمد هر سهم شرکت اصلی را برای سال مالی ٩٢ با سرمایه دو هزار و ٥٥٠ میلیارد ریال در نخستین پیش بینی مبلغ ١٣٧٠ ریال و در آخرین پیش بینی مبلغ ١٤٥٢ ریال اعلام کرده بود که مطابق صورتهای مالی حسابرسی نشده مبلغ ١٤٨٦ ریال و صورتهای مالی حسابرسی شده مبلغ ١٤٧٢ ریال محقق شده است.

این شرکت پیش بینی درآمد هر سهم تلفیقی گروه سال مالی ٩٢ را با سرمایه دو هزار و ٥٥٠ میلیارد ریال مبلغ ١٣٤٧ ریال و در آخرین پیش بینی مبلغ ١٤٨٦ ریال اعلام کرده بود، که مطابق صورتهای مالی حسابرسی شده مبلغ ١٤٥٩ ریال محقق شده است.

شنبه 13 دی 1393
شانانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد