شمارش معکوس برای رشد نسبی بازار سهام

دو شنبه 8 دی 1393   سرویس

درحالیکه شمارش معکوس برای رشد نسبی بازار سهام فراهم شده است ، تنها دلیل عدم آغاز رشد بازار را می توان فعالیت کمرنگ حقوقی ها و نداشتن برنامه ای درست برای حمایت از سهم های تحت پوشش خود عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، مدیر عامل شرکت مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه در ادامه سخنان خود این طور اضافه می کند: بازار سهام طی یکسال اخیر در حالی شاهد روند نزولی است که روی کار آمدن دولت تدبیر و امید با افزایش نرخ رشد اقتصادی کشور، ایجاد آینده ای روشن برای بسترهای سیاسی بین المللی و نیز رفع چالش های سیاسی داخل کشور همراه بوده است.

مهدی طحانی در خصوص بودجه سال 94 کشور گفت: قیمت نفت 72 دلاری در بودجه سال 94 دولت بسیار محتاطانه در نظر گرفته شده، این در حالی است که کشورهای دیگر از جمله روسیه، عربستان و نیجریه قیمت نفت بودجه سال آینده خود را 80 دلار برآورد کرده اند که نشان از کاهش 10 درصدی بودجه نفتی ایران نسبت به سایر کشورها است.

وی در ادامه افزود: ایران در بودجه سال آینده خود، میزان فروش نفت را بر اساس اعمال تحریم ها در نظر گرفته که امری بسیار معقول است و در مقابل نرخ دلار نیز نسبت به سال گذشته با افزایش 10 درصدی در محدوده قیمتی 3 هزار و 500 تومان رسیده است.

طحانی کاهش قیمت سهام شرکت های بورسی را فراتر از میزان افت شاخص بورس دانست و گفت: نماد "فارس" در یکسال اخیر از محدوده قیمت یک هزار و 800 تومان به یک هزار و 100 تومان کاهش یافته است که نشان از کاهش حدود 40 درصدی قیمت اکثر سهام شرکت های فعال بورسی دارد.

وی دلایل افت قیمت سهام شرکت بورسی را مبنی بر افزایش نرخ سود سپرده های بانکی در ابتدای دولت یازدهم عنوان کرد و گفت: اخیراً کاهش نرخ جهانی نفت تا مرز 54 دلار نیز از دیگر عوامل ادامه روند نزولی بازار سهام بوده است.

مدیر عامل شرکت مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه با اشاره به ارزنده بودن قیمت سهام شرکت های بورسی در شرایط کنونی گفت: در حال حاضر اکثر شرکت های بورسی دارای سود تقسیمی مناسبی از فعالیت 9 ماهه سال مالی خود هستند.

وی شاخص بورس را در انتهای خط قرمز دانست و گفت: بازار سهام از پتانسیل رشد بالایی برخوردار است و در پایان سال 93 با رویکرد مثبتی بسته خواهد شد به گونه ای که سال آینده همگان حسرت قیمت این روزهای سهام شرکت های بورسی را خواهند داشت.

طحانی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به افت قیمت سهام شرکت های بورسی اکنون تمامی صنایع از جمله شرکت های پتروشیمی، فولادی و همچنین سنگ آهنی در فرصت های مناسبی برای سرمایه گذاری قرار گرفته اند

دو شنبه 8 دی 1393
سنانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد