این روزها خریدار سهام، برنده است

جمعه 28 آذر 1393   سرویس

اگر دولت با حمایت عملی از تولید و بازار سرمایه باعث ایجاد هیجان خرید و تحریک تقاضا شود بانی سودآوری خریداران طی چند ماه آینده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، معاون سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشور با بیان این مطلب درباره شرایط فعلی بازار سرمایه گفت: بازار احساسی عمل می کنند  در حالیکه هم اکنون P/E سهم ها به حدی پایین آمده است که بازار نمی تواند بیشتر از این هفته در مدار نزولی بماند و از هفته دیگر بازار برمی گردد.

سعید شیرزادی با بیان اینکه بازار در انتظار برنامه های رییس جدید سازمان بورس است، اظهار داشت: با اعلام برنامه های رییس جدید این امید می رود که اعتماد سرمایه گذاران به بازار تقوبت شود و جلب و جذب امید به بازار سرمایه باعث می شود سهامداران احساسی دست به فروش نزنند.

وی در خصوص عملکرد حقوقی ها در شرایط فعلی گفت: هم اکنون بهترین فرصت برای سهام داران حقوقی است که اصلاح پرتفوی کنند یا در صورت داشتن منابع مالی اقدام به خرید کنند حتی اگر سود بانکی را رقیب فعلی بازار سرمایه بدانیم در شرایط فعلی با وجود P/Eهای پایین، بازار سرمایه پیشروی همه فعالیت های اقتصادی است.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه ارزش جایگزینی برخی از سهام دو برابر ارزش بازارشان است، تصریح کرد: برای خرید یک شرکت سیمانی 5 هزار تنی باید دو برابر آنچه که هم اکنون سهماشان در بازار می ارزد هزینه کرد بنابراین به تصور من برای حقوقی ها فرصت حیاتی است که از این شرایط استثنائی استفاده کنند و منافع زیادی کسب کنند.

شیرزادی با اشاره به اینکه معامله گران بورس به زودی به بازدهی مطلوبی می رسند، گفت: بیشتر صنایع در حال حاضر بنیادی قوی دارند و دولت باید نقش حیاتی خودش را برای شکوفایی صنعت داخلی با حمایت عملی از تولید بازی کند.

وی تصریح کرد: منظور از حمایت، حمایت زبانی نیست بلکه حمایت باید جامه عمل پوشانده شود به طوریکه باعث تحریک سمت تقاضا در بازار اولیه و بازار ثانویه شود.

معاون سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشور تأکید کرد: برخلاف شرایط فعلی که بیشتر فعالان بازار دچار جوزدگی منفی شده اند استنباط بنده این است که هر کس در شرایط فعلی هیجان خرید ایجاد کند که مردم وارد بورس شوند منفعت زیادی را به آنها می رساند چون قیمت ها از این پایین تر نمی رود.

شیرزادی با بیان اینکه بازار تمام خبرهای بد را به خود دیده و لمس کرده است، گفت: تمام اثرات منفی طی یک سال گذاشته اثر خودش را بر بازار گذاشته است و دیگر خبری وجود ندارد که بتواند بیش از این بازار را متأثر کند و برای عبور از این شرایط فقط به حمایت عملی دولت نیاز است.

جمعه 28 آذر 1393
سنانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد