پذیرش استعفای صالح آبادی و عضویت فطانت در هیات مدیره سازمان بورس

سه شنبه 25 آذر 1393   سرویس
محمدرضا پورابراهیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، در خصوص نتایج جلسه عصر روز گذشته شورای عالی بورس و اوراق بهادار، افزود: در ابتدای این جلسه استعفای صالح آبادی مطرح شد و این در خواست با وجودی که موافقان و مخالفان جدی داشت اما در نهایت توسط شورای عالی بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد و پذیرش استعفا در شورا رای آورد.
 
این عضو شورای عالی بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: در ادامه این جلسه عضویت فطانت در هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار به پیشنهاد علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی مطرح شد که پس از رای گیری با عضویت وی در هیات مدیره موافقت شد.
 
پورابراهیمی در خصوص روند سکانداری فطانت در سازمان بورس و اوراق بهادار، تصریح کرد: پس از طی مراحل قانونی وزیر امور اقتصادی و دارایی باید رییس سازمان بورس و اوراق بهادار را به شورای عالی بورس معرفی و تایید کند.
 
این عضو شورای عالی بورس و اوراق بهادار در پاسخ به این پرسش که دلیل استعفای صالح آبادی در جلسه روز گذشته شورا چه بوده است، گفت: در این خصوص صحبت های کلی مطرح شد.
 
وی ادامه داد: صالح آبادی در این جلسه دلیل استعفایش را انجام دادن امور طی سال های گذشته و اینکه چند سال در این سازمان فعالیت کرده است، بیان کرد.
 
پور ابراهیمی در پایان گفت: صالح آبادی دلیل مشخصی را برای درخواست استعفایش در جلسه شورا مطرح نکرد.
 
گفتنی است، براساس قانون، فرد منتخب باید در ابتدا با تصویب شورا به عضویت هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار درآید تا پس از نهایی شدن این امر به عنوان ریاست هیات مدیره نیز انتخاب شود.
 
همچنین پس از این مرحله شورای عالی بورس باید به صورت مجدد ریاست وی را تصویب کند تا در نهایت وزیر امور اقتصادی و دارایی حکم نهایی را در خصوص رییس بورس و اوراق بهادار صادر کند.
سه شنبه 25 آذر 1393
بورس نیوزنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد