افزایش مصرف سی ان جی با ایجاد جذابیت در قیمت آن

دو شنبه 24 آذر 1393   سرویس

پایین بودن نرخ سی ان جی نسبت به بنزین، عامل مهمی برای افزایش جذابیت در مصرف این سوخت پاک است.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با بیان این که مصرف سی ان جی در چند سال گذشته تغییر محسوسی نکرده است، به خبرنگار شانا، گفت: میانگین مصرف سی ان جی در سال ٩٠ روزانه ١٧ میلیون متر مکعب، در سال ٩١ روزانه ١٩ میلیون متر مکعب، در سال گذشته ١٨,٥ میلیون متر مکعب در روز و در ٨ ماه نخست امسال نیز همین مقدار ( ١٨.٥ میلیون متر مکعب) بوده است.

سید ناصر سجادی اظهار کرد: این آمارها حکایت از آن دارد که اقبال مصرف کننده برای استفاده از این سوخت پاک در این سالها چندان قابل توجه نبوده است؛ از این رو می بایست جذابیت در این بخش بیش از پیش تقویت شود.

وی گفت: هم اکنون میانگین قیمت بنزین به ازای هر لیتر ٧٠٠ تومان است که با نرخ سی ان جی ( هر متر مکعب ٤٥٠ تومان) فاصله چندانی ندارد.

سجادی تصریح کرد: قیمت سی ان جی باید به طریقی باشد که نرخ این سوخت پاک نسبت به بنزین، فاصله محسوسی داشته باشد تا میل به مصرف آن افزایش یابد.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، همچنین بر ضرورت توسعه جایگاههای سی ان جی و ایجاد امکانات و خدمات رفاهی در جایگاهها تاکید کرد.

سجادی مشوقهای حمایتی جایگاهداران را نیز برای سرمایه گذاران این بخش مهم خواند و گفت: در این مسیر نیز گامهای مهمی برداشته شده است که افزایش دو برابری کارمزد و پیش بینی کارمزد ویژه برای ساخت جایگاههایی که بخش خصوصی انجام می دهد، از جمله آنهاست.

دو شنبه 24 آذر 1393
شانانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد