تولید اوره و آمونیاک کشور ٣,٢ هزار تن افزایش می یابد

دو شنبه 24 آذر 1393   سرویس

تولید روزانه دو هزار تن کود اوره و هزار و ٢٠٠ تن آمونیاک از اهداف پیش بینی شده در فاز دوم پتروشیمی کرمانشاه است.

احمدرضا اشتری، مدیرعامل پتروشیمی کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار شانا اعلام کرد: برآورد اولیه بودجه فاز دوم پتروشیمی کرمانشاه بر مبنای داده‌ها و درس‌ آموخته‌های مربوط به کارخانه های اوره و آمونیاک مشابه، از جمله فاز نخست، حدود ٣٥٠ میلیون یورو برآورد شده است.

وی گفت: واحد آمونیاک در فاز دوم این پتروشیمی با استفاده از دانش فنی و فناوری به کار گرفته شده در فاز یک مربوط به شرکت کلاگ ساخته می شود، اما به علت معذوریت آن شرکت در باره عقد قرارداد با شرکتهای ایرانی به دلیل تحریمهای اخیر، تاکنون امکان برقراری ارتباط برای اخذ لیسانس تازه و یا تجدید لیسانس پیشین نبوده و نامه نگاری با این شرکت در حال انجام است.

اشتری گفت: واحد اوره و دانه بندی (گرانول) فاز دوم پتروشیمی کرمانشاه، با استفاده از دانش فنی و فناوری جدید استامی کربن STAMICARBON، کشور هلند ساخته می شود که در این زمینه با شرکت یاد شده قرارداد خرید لیسانس امضا و روش واگذاری احداث این کارخانه، مهندسی، خرید، ساخت، اجرا و راه اندازی به صورت جداگانه (E+P+C) انتخاب شده است.

وی پیشرفت واقعی حاصله پروژه فاز دوم پتروشیمی کرمانشاه را  ٤,١٧ درصد در مقابل ٦.٠٦ درصد برنامه اعلام کرد و گفت: مشاوران بخش طراحی مهندسی این پروژه شرکتهای مهندسان مشاور ناموران در بخشهای طراحی پایه و تفصیلی، استامی کربن در بخش طراحی پایه، مهندسان مشاور ناموران در بخشهای طراحی پایه و تفصیلی هستند.

مدیرعامل پتروشیمی کرمانشاه گفت: هم اکنون طراحی مهندسی پایه در همه واحدها تمام شده و مهندسی تفصیلی در واحدهای آمونیاک و یوتیلیتی در حال انجام است؛ ضمن آن که پیشرفت حاصله در بخش مهندسی ٢٧ درصد است.

اشتری اظهار داشت: بخش تدارکات و خرید فاز دوم پتروشیمی کرمانشاه قرارداد خدمات خرید امضا شده، همچنین در بخش اجرا، نصب و پیش راه اندازی نیز پیمانکار عملیات تسطیح زمین تاکنون عملیات جابجایی فنس و تسطیح در محدوده انبار اوره را به پایان رسانده و در حال اجرای دیوار حائل جنوب و غرب انبار اوره است؛ از این رو تاکنون ٨٨٠ هزار متر مکعب خاکبرداری انجام شده و در این بخش ٨٨ درصد پیشرفت فیزیکی به دست آمده است.

دو شنبه 24 آذر 1393
شانانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد