آغاز دوباره صادرات محصولات پتروشیمی ایران به اروپا

یک شنبه 23 آذر 1393   سرویس

سرپرست بازاریابی و فروش شرکت پتروشیمی جم گفت: هفته آینده نخستین محموله پلی اتیلن سبک خطی از مجتمع پتروشیمی جم توسط کشتی به کشور بلژیک صادر خواهد شد.

به گزارش شانا، محسن فراهانی در خصوص نتایج حضور این شرکت در بیست و چهارمین دوره نمایشگاه پلاست اوراسیا گفت: حضور در این رخداد مصادف با راه اندازی مجدد مسیر دریایی صادرات محصولات پتروشیمی به بازار ترکیه شده است.

وی با اشاره به مذاکرات صورت گرفته در طول برگزاری این نمایشگاه اظهار کرد: این مذاکرات منجر به نتایجی مهمی شد که از آن جمله می توان به آغاز صادرات مجدد محصولات پتروشیمی جم در حجم قابل توجه به بازار اروپا اشاره کرد، چرا که پیش از این به دیل تحریمها صادرات محموله های پتروشیمی به اروپا متوقف شده بود. 

سرپرست بازاریابی و فروش شرکت پتروشیمی جم با بیان این که تا یک هفته آینده نخستین محموله به وزن دو هزار تن پلی اتیلن سبک خطی در بسته بندی "سی بالک" از مجتمع پتروشیمی جم توسط کشتی به کشور بلژیک صادر می شود، افزود: این موضوع می تواند آغازی دوباره برای افزایش صادرات غیرنفتی و محصولات پتروشیمی از ایران به اروپا باشد.

ابراز علاقه ترکیه برای سرمایه گذاری در پتروشیمی

وی همچنین به مذاکرات صورت گرفته با شرکت های علاقمند ترکیه ای برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران اشاره کرد و گفت: در نمایشگاه دو شرکت ترکیه ای ضمن مذاکرات برای همکاری، جهت سرمایه گذاری در تولید محصولات پتروشیمی در ایران نیز ابراز علاقه کردند و بر همین اساس قرار شد مذاکرات تا زمان حصول نتیجه میان دو طرف ادامه یابد.

فراهانی تصریح کرد: در مجموع بیست و چهارمین دوره نمایشگاه پلاست اوراسیا که در شهر استانبول ترکیه برگزار شده بود، نتایج مثبت بسیاری برای صنعت پتروشیمی در برداشت و ما امیدواریم که در آینده نزدیک شاهد به بار نشستن نتیجه مذاکرات صورت گرفته در این نمایشگاه باشیم.

وی افزود: پتروشیمی جم در مجموع با ٢٥٠ شرکت بازرگانی، سرمایه گذار و خریدار محصولات پتروشیمی در طول برگزاری نمایشگاه مذاکره و تبادل نظر کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی جم، نمایشگاه پلاست اوراسیا با حضور بیش از یکهزار و ١٠٠ شرکت بزرگ دنیا در عرصه صنعت پلاستیک و مواد اولیه از ١٣ تا ١٧ آذرماه امسال در استانبول ترکیه برگزار شد. از ایران نیز علاوه بر پتروشیمی جم، ٧ شرکت پتروشیمی و اتحادیه نیز در این نمایشگاه حضور پیدا کردند.

مجتمع پتروشیمی جم به لحاظ طراحی و ظرفیت پنجمین تولیدکننده بزرگ صنعت پتروشیمی کشور است، همچنین واحد الفین مجتمع پتروشیمی جم با ظرفیت یک میلیون و ٣٢٠ هزار تن اتیلن و ٣٠٦ هزار تن پروپیلن در سال به عنوان بزرگ‌ترین واحد الفین کشور شناخته می شود که در ساخت آن از فناوری های به روز و انتخاب ظرفیتها در مقیاس جهانی استفاده شده است.

منبع: شانا

یک شنبه 23 آذر 1393
شانانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد