نگاه ها در انتظار روی خوش دولتمردان به بورس

سه شنبه 18 آذر 1393   سرویس
شاخص کل بورس طی روز گذشته روندی متفاوت نسبت به سایر روزهای قبل به خود گرفت بطوریکه این نماگر با رشد 206 واحدی به رقم 71376 واحد رسید

در همین راستا، امید قائمی، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مهر آیندگان در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: بازار سرمایه در شرایط کنونی به یک نقطه تعادل و با ثباتی رسیده است علاوه بر این با توجه به ارزندگی قیمت اکثر سهام به دلیل رسیدن به سطوح کف قیمتی آنها، هم اکنون فرصت مناسبی جهت سرمایه گذاری در بورس می باشد.

امیدقائمی تصریح کرد: اگرچه ابهاماتی نظیر تصمیمات اتخاذی دولت در خصوص تصمیم گیری برای صنایع مختلف از جمله نرخ خوراک پتروشیمی ها، وضع عوارض صادراتی بر سنگ آهنی ها و معدنی ها در شرایط فعلی در بازار سرمایه وجود دارد و می تواند بر روند قیمت سهام تأثیر بگذارد. افزون بر این، ابهام در خصوص نرخ نفت در سطوح جهانی و تأثیر آن در فروش محصولات نفت و گاز از دیگر ابهامات مذکور است.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مهرآفرینان بیان کرد: بطور کلی به دلیل رکود در سایر بازارهای موازی بورس، می توان اظهار کرد که بازدهی بازارهای موازی نسبت به بازدهی در بازار سرمایه به مراتب کمتر است. این در حالی است که نقدشوندگی بورس جزء مزیت های این بازار محسوب می گردد بنابراین می توان نتیجه گرفت که همچنان بورس ارجح ترین بازار از نظر بازدهی نسبت به سایر بازارهاست.

امیدقائمی اظهار کرد: توصیه بنده به سهامداران این است که سهام با پی بر ای پایین، با تکیه بر تحلیل و دیدگاه بلندمدت خریداری کنند بنابراین چنانچه سهامداران این دسته از سهام را جهت خرید انتخاب نمایند، می توانند بازدهی مطلوبی را تا پایان سال جاری کسب کنند.

وی در خاتمه افزود: بطور کلی مهمترین عاملی که می تواند بر فضای بورس تأثیرگذار باشد، روی خوش دولتمردان به بازار سرمایه است بطوریکه دولت با تصمیمات اتخاذی خود در حوزه هایی از قبیل کاهش نرخ سپرده بانکی، تعیین نرخ خوراک پتروشیمی ها، اجرای کیفی سازی پالایشگاهی به نحوی که خسارتی به شرکت های پالایشگاهی وارد نشود و سایر اقدامات و تصمیماتی که بر صنایع مختلف تأثیرگذار است، می تواند بر عملکرد قیمت سهام در بورس نقش حائز اهمیتی را داشته باشد.

منبع: بورس نیوز

سه شنبه 18 آذر 1393
بورس نیوزنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد