آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.06.28


شنبه 28 شهریور 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز شنبه 94.06.28 در بازار برق بورس انرژی 5,066 مگاوات برق به ارزش 31 میلیارد و 484 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته، افزایش 42 درصدی را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در مدار نزول همچنان پایدار بود و در معاملات امروز نیز کاهش 0.7 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است روند نزولی قیمت همچنان شیب نزولی خود را حفظ کرده و هدف 375,000 ريال را پیش رو دارد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی، با اتمام سررسیدهای شهریور ماه، معاملات تنها در نمادهای مربوط به مهر ماه به انجام رسید. واریز بخش سوم اعتبار شهریور ماه به حساب شرکت­های توزیع نیروی برق و افزایش نقدینگی در بازار منجر به افزایش حجم و ارزش معاملات شد اما این افزایش نقدینگی در بازار نه تنها افزایش قیمتی را در بازار به همراه نداشت بلکه قیمت­ها با کاهش نیز مواجه شدند. بیشترین حجم معاملات مربوط به سررسیدهای نزدیکتر بود و در سررسیدهای دهه ی آخر مهر ماه هرچند نیروگاه­ها مانند ابتدای دوره قیمت­های پیشنهادی خود را کاهش دادند اما خریداران تمایلی به خرید در این نمادها نداشته و انتظار کاهش بیشتری در این نمادها دارند.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940707 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940707 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است پس از ثبات قیمت در روزهای گذشته، در معاملات امروز قیمت دوباره روندی نزولی به خود گرفته است.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشخص است در ابتدای دوره روندی نزولی با شیب تند بوده و در انتهای دوره در محدوده 458,000 ريال به ثبات رسیده است.

نکته قابل توجه اینکه کمترین قیمت در این نماد در سال گذشته 458,000 ريال بوده که از بیشترین قیمت در معاملات امسال این نماد که 402,500 ريال می‌باشد بالاتر می‌باشد.

در این نماد تا به امروز 1,455 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 22/06/1394 با 517 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930707 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

 

شنبه 28 شهریور 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


بورس انرژی   مبین سرمایه   گزارش   بازار برق   روزانه   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.06.28  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد