آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.03.17


یک شنبه 17 خرداد 1394   سرویس

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.03.17

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز یکشنبه 94.03.17 در بازار برق بورس انرژی 1,927 مگاوات برق به ارزش 24 میلیارد و 427 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته افزایش 61 درصدی را نشان می دهد .

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز کاهش 0.8 درصدی را به ثبت رساند تا روند صعودی روز گذشته این شاخص پایدار نماند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است در انتهای دوره روندی نزولی با شیب ملایم درحال شکل گیری است.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی بیشترین حجم معاملات مربوط به سررسیدهای خرداد ماه بود و تنها چند روز ابتدایی از سررسیدهای تیر ماه مورد معامله قرار گرفت و قیمت ها در بازار روندی نزولی را پشت سر گذاشتند که این کاهش قیمت ، افزایش حجم و ارزش معاملات را در پی داشت.

در بازار امروز برخلاف روزهای گذشته که سررسیدهای انتهایی تیر ماه نیز هم جهت با بازار روندی کاهشی داشتند، نیروگاهها حاضر به فروش در قیمت های پایین نشدند و عملاً در این سررسیدها معامله ای صورت نگرفت که میتواند نشان دهنده انتظارات فعالان بازار از آینده قیمت ها باشد.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940326 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940326 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است روند نزولی قیمت در انتهای دوره همچنان پایدار بوده و در محدوده 520,000 ريال قرار دارد.

روند سال گذشته این نماد نیز در انتهای دوره روندی نزولی و در محدوده 528,000 ريال بوده است.

در این نماد تا به امروز 1,021 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات امروز با 256 مگاوات می‌باشد.

 

روند نماد 13930326 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

یک شنبه 17 خرداد 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.03.17  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد