آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.23


چهار شنبه 23 اردیبهشت 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز چهارشنبه 94.02.23 در بازار برق بورس انرژی 2,135 مگاوات برق به ارزش 23 میلیارد و 403 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 69 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) روند صعودی خود را با شیب ملایم تر همچنان حفظ کرد و رشد 0.2 درصدی را در معاملات امروز به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می‌شود از شیب روند صعودی قیمت در معاملات امروز کاسته شده و در حال حاضر در محدوده 456,000 ريال قرار دارد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی هرچند افزایش قیمت را شاهد بودیم اما جهش قیمتی روزهای گذشته تکرار نشد و افزایش قیمت‌ها ملایم تر بود .

نکته قابل توجه در بازار امروز افزایش عرضه برق از سوی نیروگاهها در اواخر ساعات معاملات بود که مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شد و در نتیجه افزایش حجم و ارزش معاملات را در پی داشت.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940303 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940303 را نشان می‌دهد.همانطور که مشخص است در انتهای دوره شاهد روندی صعودی در این نماد هستیم به طوریکه در حال حاضر قیمت به بیشترین مقدار خود که در ابتدای دوره نیز آن را به ثبت رسانده بود یعنی 460,000 ريال رسیده است.

از سوی دیگر روند سال گذشته این نماد در انتهای دوره ، روندی با ثبات بوده است.

در این نماد تا به امروز 776 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 20/02/94 با 231 مگاوات می‌باشد.

 

روند نماد 13930303 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

چهار شنبه 23 اردیبهشت 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.23  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد