آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.21


دو شنبه 21 اردیبهشت 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز دوشنبه 94.02.21 در بازار برق بورس انرژی 2,782 مگاوات برق به ارزش 29 میلیارد و 917 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 25 درصد کاهش را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) پس از کاهش جزئی در معاملات دیروز دوباره صعودی شد و رشد 0.9 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می شود قیمت موفق به شکستن سقف یک ماهه خود شده و به بالای آن نفوذ کرده است. در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی شاهد افزایش قیمت در اکثر سررسیدها بودیم که نمادهای مربوط به خرداد ماه افزایش قیمت بیشتری را به ثبت رساندند.

نکته قابل توجه در معاملات امروز جهش قابل توجه قیمت در ساعات اولیه بازار در سررسیدهای مربوط به هفته دوم خرداد ماه بود که همین امر بازار را تحت تأثیر قرار داد و منجر به رقابت برای خرید از سوی شرکت های توزیع نیروی برق در سررسیدهای دیگر شد که در نهایت شاهد افزایش میانگین وزنی قیمت در بازار بودیم.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940231 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940231 را نشان می‌دهد.همانطور که مشخص است در انتهای دوره،روندی با ثبات در محدوده 440,000 ريال را شاهد هستیم.

از سوی دیگر روند سال گذشته این نماد در انتهای دوره ، روندی نزولی بوده البته هنوز هم این نماد نسبت به سال گذشته در قیمت پایین تری معمله می شود.

در این نماد تا به امروز 878 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 16/02/94 با 332 مگاوات می باشد.

 

روند نماد 13930231 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

www.mobinsb.com

دو شنبه 21 اردیبهشت 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.21  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد