آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.16


چهار شنبه 16 اردیبهشت 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز چهارشنبه 94.02.16 در بازار برق بورس انرژی 3,205 مگاوات برق به ارزش 33 میلیارد و 624 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته افزایشی حدود 4 برابری را شاهد هستیم.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) پس از یک هفته نزول ، دوباره روندی صعودی به خود گرفت و شاهد افزایش 5.6 درصدی در آن هستیم.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می شود همزمان با واریز اعتبار جدید شاهد شروع روندی صعودی و پرشتاب در قیمت و رشدی حدود 30,000 ريالی در آن هستیم. از سوی دیگر همانطور که در نمای ماهانه مشاهده می شود قیمت همچنان در مسیر صعود مقاومت سقف ماهانه خود را (خط قرمز رنگ) پیش رو دارد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی با توجه به افزایش نقدینگی بازار شاهد افزایش قابل توجه در حجم و ارزش معاملات بودیم. همانطور که انتظار می رفت شاهد رفتاری هیجانی از سوی شرکت های توزیع نیروی برق جهت خرید بودیم که همین امر باعث ایجاد فشار تقاضا و افزایش قیمت در تمام سررسیدها شد.

با توجه به فرصت دو هفته ای جهت مصرف اعتبار این دوره برای شرکت های توزیع نیروی برق ،احتمال تداوم افزایش هیجانی قیمت ها وجود دارد.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940226 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940226 را نشان می‌دهد.همانطور که مشخص است پس از نزول یک هفته ای قیمت در معاملات امروز این نماد نیز هم راستا با بازار روندی صعودی به خود گرفت و هدف 435,000 ريال را پیش رو دارد.

در این نماد تا به امروز 696 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به امروز با 325 مگاوات می باشد.

 

روند نماد 13930226 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

چهار شنبه 16 اردیبهشت 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.16  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد