آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.11.13


دو شنبه 13 بهمن 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز دوشنبه 93.11.13 در بازار برق بورس انرژی 380 مگاوات برق به ارزش 3 میلیارد و 273 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 87 درصد کاهش را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) پس از 18 روز بالاخره رنگ سبز را به خود دید و 0.12 درصد افزایش داشت.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

میانگین وزنی 10 روزه قیمت همانطور که در تصویر مشخص است پس از مدتها نزول کمی صعود را تجربه کرد و در کانال 358,000 ريال شاهد اندکی افزایش قیمت بودیم. به نظر می رسد این صعود پس از افت شدید قیمت در روزهای گذشته نوعی اصلاح قیمت یا اصطلاحاً استراحت قیمت برای ادامه روند نزولی باشد از طرف دیگر کاهش 87 درصدی حجم و ارزش معاملات نیز این احتمال را تقویت می کند اما در صورتی که در روزهای آتی شاهد تداوم افزایش قیمت همراه با افزایش حجم و ارزش معاملات باشیم شاید بتوان نتیجه گرفت که روند نزولی متوقف شده و احتمالا شاهد روند صعودی خواهیم بود.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی شرکت های توزیع نیروی برق تحت تأثیر کاهش قابل توجه قیمت در معاملات دیروز انتظار افت بیشتر قیمت را داشتند اما نیروگاهها کاهش زیادی را در قیمت ها اعمال نکردند و همین امر موجب کاهش محسوس در حجم و ارزش معاملات شد.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13931121 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13931121 را نشان می‌دهد. در این نماد در حال حاضر شاهد نزول اندک قیمت در انتهای دوره و ورود به کانال 361,000 ريال هستیم .

روند نماد 13921121 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

دو شنبه 13 بهمن 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.11.13  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد