آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.28


یک شنبه 28 دی 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز یکشنبه 93.10.28 در بازار برق بورس انرژی 2,991 مگاوات برق به ارزش 26 میلیارد و 142 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 20 درصد افزایش را نشان می دهد.

در بازار امروز با توجه به تداوم کاهش قیمت ها و نزدیک شدن به زمان تأمین اعتبار جدید ، تمایل به عرضه از سوی نیروگاهها و خرید از سوی شرکت های توزیع افزایش داشت که منجر به رشد 20 درصدی حجم و ارزش معاملات شد.

روند نزولی میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) همچنان پایدار بوده و امروز نیز کاهش 0.19 درصدی را نشان می دهد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی ماهانه مشاهده می شود روند قیمت با شیب ملایم در حال نزول است اما در نمودار میانگین وزنی 10 روزه همانطور که مشخص است در روزهای اخیر روند نزولی شدیدتر شده و در حال ورود به کانال 363,000 ريال می باشد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی همچنان حجم معاملات در سررسیدهای پایانی با توجه به عرضه زیاد نیروگاهها نسبت به سررسیدهای دیگر بیشتر بوده و همچنین کاهش قیمت نیز در این سررسیدها نسبت به ابتدای دوره بیشتر بود.

هرچند در معاملات روز گذشته در سررسیدهای ابتدای دوره شاهد افزایش قیمت بودیم اما امروز مشاهده شد که این افزایش قیمت پایدار نبوده و دوباره کاهش قیمت را در این سررسیدها داشتیم.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13931106 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13931105 را نشان می‌دهد. همانطور که در نمودار مشخص است پس از افزایش جزئی قیمت در روز گذشته ، امروز شاهد کاهش قابل توجه قیمت در این نماد هستیم.

روند نماد 13921106 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

یک شنبه 28 دی 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.28  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد