آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.17


چهار شنبه 17 دی 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز چهارشنبه 93.10.17 در بازار برق بورس انرژی 1,701 مگاوات برق به ارزش 14 میلیارد و 980 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 102 درصد افزایش را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی)پس از یک هفته نزول رنگ سبز را به خود دید و رشد 0,01 درصدی را نشان می دهد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

در جدول زیر نمادهایی که در روز جاری مورد معامله قرار گرفته اند قابل مشاهده می‌باشد.

در بازار امروز شاهد افزایش جزئی قیمت در برخی از سررسیدها بودیم لذا میتوان دلیل افزایش حجم و ارزش معاملات را نسبت به روز گذشته نگرانی شرکت های توزیع از افزایش قیمت دانست البته همین روند را چهارشنبه هفته گذشته شاهد بودیم که پس از دو هفته نزول، میانگین وزنی قیمت کمی افزایش پیدا کرد اما پایدار نبود ودر روز شنبه شاهد نزول دوباره قیمت ها بود با این وجود نمی توان این نتیجه را استنباط کرد که دوباره شاهد نزول باشیم و باید منتظر معاملات شنبه بمانیم.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

 

بررسی روند نماد 13931024 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13931024 را نشان می‌دهد. همانطور که در نمودار زیر مشخص است هرچند شاهد نوسانات اندک و ثبات نسبی قیمت در انتهای دوره هستیم اما روند کلی قیمت همچنان نزولی بوده و تغییر جهت در روند مشاهده نمی شود.

 

روند نماد 13921024 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

چهار شنبه 17 دی 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.17  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد