آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.01


دو شنبه 1 دی 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز دوشنبه 93.10.01 در بازار برق بورس انرژی 1.864 مگاوات برق به ارزش 16 میلیارد و 723 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 60 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

کاهش حجم و ارزش معاملات با توجه به کاهش قیمت ها می تواند به دلیل رسیدن به انتهای دوره معاملاتی و اتمام اعتبار اکثر شرکت های توزیع باشد.

روند نزولی میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) همچنان پایدار بوده و امروز نیز کاهش قابل توجهی معادل 2.32 درصدی را نشان می‌دهد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

در جدول زیر نمادهایی که در روز جاری مورد معامله قرار گرفته اند قابل مشاهده می‌باشد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی در تمام نمادها شاهد کاهش قیمت هستیم. شرکت های توزیع نیروی برق همچنان انتظار کاهش قیمت دارند و امیدوار هستند در روزهای آتی بتوانند با توجه به روند نزولی قیمت ها معاملات خود را با قیمت مناسب تری انجام دهند ، البته باید توجه داشت که واریز اعتبار جدید می تواند روند نزولی قیمت ها را تحت تأثیر قرار دهد.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13931007 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13931007 را نشان می‌دهد. همانطور که ملاحظه می‌شود روند نزولی در انتهای دوره همچنان ادامه داشته و انتظار می رود تا زمان تأمین اعتبار جدید، پایدار باشد.

 

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

دو شنبه 1 دی 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.10.01  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد