استراتژیهای ثروتمند شدن


دو شنبه 23 شهریور 1394   سرویس
ترجمه مقاله

آیا رازهایی در مورد مدیریت پول وجود دارد که افراد ثروتمند از آنها آگاهند و افراد معمولی اطلاعی از آنها ندارند؟ توماس سی کورلی[1] پنج سال وقت صرف کرد تا پاسخ این پرسش را بیابد. او 144 سوال طراحی کرد و با 233 میلیونر مطرح ساخت و در نهایت به این نتیجه رسید که ثروتمندان عادتهای پولی خاصی دارند که ما برای ثروتمند شده باید آنها را فورا بپذیریم و دنبال کنیم. در ادامه استراتژیهایی که به ثروتمند شدن کمک می­کنند تشریح می­شود:

1-  ردیابی پول (Track spending)

ببینید پولتان کجا می رود و کجا خرج می شود؟ هر ماه صورت وضعیت حساب خود را به دقت بررسی کنید. با این کار احتمالا هزینه هایی را کشف خواهید کرد که اصلا استفاده ای از آنها نکرده اید مثل عضویت در باشگاه، حق اشتراکها و شارژهای ماهیانه.

2- حسابرسی دوره ای هزینه ها (Periodically audit expenses)

 

بسیاری از هزینه ها ممکن است با گذشت زمان تغییر یابد و کم یا زیاد شود مثل هزینه­ های بیمه. اطمینان حاصل کنید که همواره کمترین نرخ ممکن را برای مصارف بیمه­ای گوناگون پرداخت می­کنید. به عنوان مثال دیگر مراقب باشید هزینه های اضافی برای اینترنت و یا مکالمات تلفن همراه پرداخت نکنید.

3- خرید اتومبیل دست دوم ولی با کیفیت (Purchase good quality used cars)

 

اتومبیلهای نو به محض اولین استفاده، بخش قابل توجهی از ارزش خود را از دست می­دهند. با خرید اتومبیل دست دوم اما با کیفیت شما می­توانید از این کاهش قیمت بهره­مند شوید. 44 درصد از افراد مورد مطالعه چنین رویکردی در خرید اتوموبیل داشتند. حتی با هزینه ­های تعمیرات دوره ای هم باز خرید اتومبیل دست دوم به صرفه است.

4- استفاده از کوپن (Use coupons)

 

30 درصد از افراد مورد مطالعه از انواع کوپنها مانند کوپن غذا استفاده می­کردند.

5- حفظ هزینه های مسکونی به کمتر از 30 درصد هزینه­ های ماهیانه (Keep your housing costs below 30% of your monthly net pay)

 

برخلاف تصور بیشتر ثروتمندان در خانه های لوکس زندگی نمی­کنند. 64 درصد از افراد مورد مطالعه در خانه­های معمولی زندگی می­کردند.

 

6- استفاده از فرصتهای خرید ارزان (Bargain shop)

 

استفاده از موسمهای خرید ارزان و تخفیف دار یکی از عادات ثروتمندان است.

7- استفاده از جوایز نقدی کارتهای اعتباری (Take advantage of credit-cards reward dollars)

 

بسیاری از کارتهای اعتباری از جوایز تبلیغاتی برخوردارند. معمولا این طرحها شامل جوایز (بن) خرید از فروشگاههای خاصی می­باشد.

 

8- تدوین اهداف پس­ انداز (Establish savings goals)

 

ثروتمندان عادت دارند پس انداز خود را به بخشهای مختلفی مانند طرحهای بازنشستگی، بیمه عمر و ... تخصیص دهند. برای اینکار باید مشخص شود که چه مقدار پول در پایان ماه پس­ انداز شود.

9- خودکارسازی فرایند پس انداز (Automate saving process)

 

به طور اتوماتیک و از قبل تعیین شده بخشی از حقوق و درآمد خود را به طرحهای پس انداز اختصاص دهید مثلا 5 درصد حقوق خود را کسر و به صندوق شرکت واریز نمایید.

 

[1] Thomas C. Corley

دو شنبه 23 شهریور 1394
http://www.businessinsider.com


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


استراتژی   پول   جوایز نقدی   کارت اعتباری   بیمه   ثروتمند شدن   کارگزار بورس  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد