گزارش روزانه


چهار شنبه 24 دی 1393   سرویس

نمادهای حاضر در گروه سیمان امروز یکپارچه منفی و در غالب نمادها با صف فروش بکار خود پایان دادند.مهمترین خبر پیرامون شرکت های سیمانی نامه روز گذشته دبیر انجمن صنفی صنعت سیمان بود. روز گذشته نامه ای به امضاء انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان روی خروجی خبرگزاری ها رفت که از توقف یک ماهه کلینکر (ماده اولیه سیمان) خبر می داد. دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان در پاسخ به "سنا" این اقدام را در جهت سودآوری شرکت های سیمانی خواند و گفت: با توقف کلینکر تعدیل مثبت برای درآمدهای شرکت های سیمانی در راه است .به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان با بیان این خبر گفت: برخلاف خبرهایی که در برخی سایتها مبنی بر قطع گاز تولید سیمان منتشر شده است، این قطعی گاز منحصر به تولید کلینکر (ماده اولیه سیمان) است .

 عبدالرضا شیخان در این باره توضیح داد: موجودی کلینکر در شرکت های سیمانی به قدری زیاد است که احتمال این می رفت که در صورت تداوم تولید، از کیفیت این ماده اولیه کاسته شود و با توجه به اینکه این صنعت جزء ثروت ملی کشور است، صلاح را در این دیدیم که تا زمانی که در انبار شرکت های سیمانی به قدر نیاز داخل و صادرات، کلینکر موجود است، گاز این واحدها و در نتیجه تولید این ماده اولیه قطع شود .

چهار شنبه 24 دی 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیلنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد