در این گزارش بررسی خواهد شد:

گزارش بررسی و تحلیل صنعت سیمان


یک شنبه 14 آذر 1395   سرویس
صنعت سیمان کشور از معدود صنایعی است که در دنیا حرفی برای گفتن دارد؛ رتبه 5 در تولید جهانی و رتبه 1 در صادرات از نشانه‌های این ادعا است. فراوانی معادن سیمان در کشور و بحث زیست‌محیطی در این صنعت از علل وضعیت مناسب ایران در این رتبه‌بندی است. مولفه‌های اصلی اثرگذار بر صنعت سیمان، در زمینه بهره‌وری هزینه‌های حقوق و دستمزد و هزینه‌ حمل و نقل و در زمینه تقاضا پروژه‌های عمرانی دولت، وضعیت ساخت و ساز و صادرات است. امید اصلی شرکت‌های سیمانی به افزایش درآمدهای نفتی دولت و بهبود وضعیت مسکن و امکان صادرات مجدد به عراق می‌باشد.

ظرفیت اسمی تولید سیمان در کشور طی سال 1394 طبق جدول زیر در حدود 80 میلیون تن از محل 72 کارخانه تولیدی است. در صدر تولیدکنندگان سیمان آبیک با ظرفیت اسمی حدود 4 میلیون تن در سال قراردارد که تا رتبه 10 برحسب ظرفیت اسمی در جدول زیر آمده است. این ظرفیت اسمی تولید سیمان در کشور درحالی است که با صادرات بیش از 20% از این ظرفیت، کمتر از 75% این ظرفیت درحال بهره برداری است و کارخانجات سیمان برای 25% ظرفیت باقیمانده با مشکل تقاضا مواجه هستند.

یک شنبه 14 آذر 1395


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


سیمان   چشم انداز صنعت سیمان   صنعت ساختمان  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد