در این گزارش بررسی خواهد شد:

گزارش تحلیل بنیادی شرکت های فولاد مبارکه، خوزستان و هرمزگان جنوب


شنبه 17 مهر 1395   سرویس
امروزه محصولات فولادی به بخش جدایی‌ناپذیر از زندگی بشر و فناوری کشورها تبدیل شده است به گونه‌ای که می‌توان توسعه‌یافتگی کشورهای مختلف را با سرانه مصرف فولاد آنها مقایسه کرد. فولاد خام طی مراحل تولیدی مختلفی از سنگ آهن استخراج می‌شود و سرانجام به محصول نهایی تبدیل می‌شود. منابع تجارتی سنگ آهن، معمولاً آن منابعی هستند که توسط فرآیندهای طبیعی ثانویه تا عیاری حدود 65 درصد آهن غنی شده باشند. ذخیره ماده معدنی آهن جهان حدود 150 میلیارد تن برآورد می‌شود که حاوی 73 میلیارد تن آهن است. اوکراین و روسیه به ترتیب بزرگترین ذخایر آهن جهان را دارا هستند.

تختال تولید شده در شرکت هایی نظیر فولاد مبارکه، عمدتاً به مصرف داخل شرکت جهت تولید محصولات دیگر مانند ورق ها و مقاطع می‌رسد. از طرف دیگر در شرکت فولاد هرمزگان فولاد خام مستقیماً به فروش می‌رسد. طبق گزارش فوق تولید 50 درصد فولاد خام کشور توسط شرکت فولاد مبارکه و 25 درصد آن توسط فولاد خوزستان انجام می‌شود. در دوره یاد شده 58 درصد فولاد خام در قالب اسلب ریخته‌گری شده است.

شنبه 17 مهر 1395


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


فولاد مبارکه   فولاد خوزستان   فولاد هرمزگان جنوب  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد