تحلیل بنیادی شرکت پتروشیمی جم

تحلیل بنیادی شرکت پتروشیمی جم


چهار شنبه 13 مرداد 1395   سرویس
صنعت پتروشیمی یک توانمندساز کلیدی زندگی مدرن است. صنایع داروسازی، حمل و نقل، ساختمان سازی، بسته‌بندی، فراورده های غذایی، توزیع آب، سوخت و غیره هر یک به گونه‌ای به این صنعت وابسته‌اند. صنایع نفت را میتوان به دو بخش بالا دستی و پایین دستی تقسیم نمود. بخش بالادستی شامل جستجو، اکتشاف، حفاری و استخراج نفت و استحصال گاز طبیعی می باشد. صنایع پایین دستی نیز شامل تصفیه نفت خام و استفاده از مشتقات نفتی و گاز طبیعی می باشد که در برگیرنده گستره وسیعی از جمله پالایشگاهها و پتروشیمی ها است. در گزارش پیش رو به تحلیل بنیادین شرکت پتروشیمی جم به عنوان یکی از سازندگان بزرگ الفین ها در کشور پرداخته ایم.

شرکت پتروشیمی جم در سال 1379 تاسیس شد. شرکت در منطقه ویژه اقتصادی پارس در زمینی به مساحت 77 هکتار به علاوه 22 هکتار در فاز دوم واقع شده است. در حال حاضر شرکت پتروشیمی جم با سرمایه 9,600 میلیارد ریال حدود 75 درصد سهام شرکت پلی پروپیلن جم و 100 درصد سهام شرکت جم صنعت‌کاران را تحت تملک دارد.
در گزارش پیوست وضعیت صنعت پتروشیمی، محصولات الفین، ریسک ها، فرآیند تولید شرکت و سودآوری آن مورد تحلیل قرار گرفته است.

چهار شنبه 13 مرداد 1395


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


صنعت پتروشیمی   تولیدکنندگان الفین   محصولات پلیمری  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد