تحلیل بنیادی سرمایه گذاری دارویی تامین

تحلیل بنیادی سرمایه گذاری دارویی تامین


چهار شنبه 15 اردیبهشت 1395   سرویس
دارو از مهم ترين كالاها در تجارت امروزي بشر به لحاظ اثرگذاري آن بر سلامت انسان است. امروزه صنعت داروسازي به عنوان يكي از كليدي ترين و عظيم ترين صنايع جهان مطرح است. در اختيار داشتن چنين صنعتي به منزله يكي از معيارهاي مهم توسعه يافتگي كشورها شناخته مي شود. صنعت دارو به عنوان يكي از صنايع استراتژيك كه نقش مهمي در سلامت و امنيت جامعه ايفاء مي كند، همواره مورد توجه اقتصاددانان و سياست گذاران بوده است.

بر اساس گزارشهاي رسيده توليد ناخالص داخلي دنيا در سال 2014 در حدود 77 تريليون دلار بوده است كه در حدود 10,5 درصد آن يعني معادل 8 تريليون دلار در بخش سلامت هزينه شده است. در حدود يك هشتم اين مبلغ يعني در حدود 1 تريليون دلار در بخش دارو بوده است. جايگاه صنعت دارو در ميان صنايع برتر دنيا از منظر سودآوري بر اساس گزارش فورچون 2012 صنعت جهاني دارو پس از حوزه نفت و پتروشيمي و بالاتر از صنايعي همچون مواد غذايي، مخابرات، انرژي و ... سودآورترين صنعت در ميان حوزه هاي مختلف صنعتي در سطح جهان محسوب مي گردد.

چهار شنبه 15 اردیبهشت 1395


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


دارویی   تامین   تیپیکو   تحلیل بنیادی سرمایه گذاری دارویی تامین   تحلیل بنیادی تیپیکو  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد