Jes Staley loses £300,000 on his first day as CEO at Barclays

جس استالی 300،000 پوند در اولین روز حضورش به عنوان مدیرعامل بارکلی از دست داد


سه شنبه 22 دی 1394   سرویس
جس استالی مدیرعامل شرکت تامین سرمایه جی پی مورگان در باره اولین روز کاری خود توضیح داد

 

تصور کنید کاری را تازه شروع کرده اید، هنوز وارد شرکت نشده اید که صدها هزار پوند را از دست رفته می بینید.

این اتفاق دقیقاً برای جس استالی، مدیر عامل قبلی "صندوق تأمینی بارکلی" افتاد. در ماه اکتبر، زمانی که قرار شد استانلی جایگزین دائمی آنتونی ینکینس شود، تعداد زیادی سهام خرید. البته این یک موضوع عادی برای مدیران عامل شرکتهاست تا این اطمینان را به سهامداران بدهد که مدیریت تمام تلاش خود را برای رشد سود نقدی خواهد کرد.  

در چهارم نوامبر، آقای استالی 233 پنی برای هر یک از  8/2 میلیون سهم پرداخت کرد. با توجه به اینکه قیمت بسته شدن سهم در روز قبل 223 پوند بود او 300،000 پوند از پول خود را از دست داد.

ولی در بلند مدت این موضوع به ضرر استانلی نبود. او در حال حاضر 2/1 میلیون پوند حقوق سالیانه و 15/1 میلیون پوند اضافی در سهام با محدودیت برداشت 5 ساله به همراه 33 درصد از حقوق سالیانه به عنوان بیمه بازنشستگی دریافت می کند. استالی همچنین مبلغی وجه نقد جهت جابجایی از آمریکا به انگلستان دریافت نمود. دریافتی های او به همین جا ختم نمی شود. او 80 درصد از ماکزیمم حقوق ثابت خود را به عنوان پاداش انگیزشی و همچنین 120% از حقوق ثابتش را تحت برنامه انگیزشی بلند مدت بارکلی دریافت می کند.

قبل از پیوستن به بارکلی، استالی مدیر یک شرکت مالی زیر مجموعه BlueMountain Capital بود. 2 سال قبل از آن، سمت وی مدیرعاملی یکی از شرکتهای تأمین سرمایه زیر مجموعه JPMorgan بود. در هنگام تصدی او در این پست، در دوران بحران اقتصادی، او توانست سود قابل ملاحظه ای را نصیب شرکت گرداند.

 

سه شنبه 22 دی 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


ترجمه مقاله   businessinsider   جس استالین   'Jes' Staley  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد