ترجمه مقاله از investopedia

چگونه می توان به یک سرمایه گذار تراز اول تبدیل شد؟


دو شنبه 21 دی 1394   سرویس
تنها تعداد کمی از سرمایه گذاران توانسته اند سود هنگفتی را در بلند مدت از بازار نصیب خود کرده و ثروتی بدست آورند که دیگران رویای رسیدن به آن را در سر می پرورانند. چه چیزی این سرمایه گذاران نخبه را از بقیه متفاوت کرده است؟

تنها تعداد کمی از سرمایه گذاران توانسته اند سود هنگفتی را در بلند مدت از بازار نصیب خود کرده و ثروتی بدست آورند که دیگران رویای رسیدن به آن را در سر می پرورانند. چه چیزی این سرمایه گذاران نخبه را از بقیه متفاوت کرده است؟

در ابتدا آنها به معاملات خود به شکل یک تجارت پر ریسک نگاه کرده و هرگز آن را یک سرگرمی تلقی نمی کنند. آنها یک طرح کسب و کار ابتدایی برای معاملات آماده کرده و بودجه مورد نیاز خود را برای بدست آوردن ابزارهای سرمایه گذاری مورد نیاز مانند اخبار دسته اول و مهم و نمودارهای قیمیت مشخص می کنند.

سرمایه گذاران نخبه معاملات خود را با جزئیات آنها ثبت کرده و هر شب آنرا به روز رسانی کرده و هر هفته مرور می کنند تا به استراتژی درست سرمایه گذاری دست یابند.

قبل از شروع معاملات دانش خود را در زمینه سرمایه گذاری بالا برده، بازار درست را انتخاب کرده و استراتژی را تدوین می کنند که مطابق با شخصیت و سواد سرمایه گذاری آنها باشد.

به علاوه، آنها منابع اطلاعاتی خود را با دقت خاص و هوشمندانه انتخاب می نمایند. از اخباری استفاده می کنند که صرفاً بازگو کننده حقایق باشند، نه اخباری که ناشی از عقیده شخصی دیگران بوده و یا با لفت و لعاب از یک رسانه پخش می شود.

سرمایه گذاران نخبه از تجربیات بهترین افراد سود برده و آنها را به عنوان الگو انتخاب می کنند. البته این موضوع آنقدرها هم که به چشم می آید ساده نیست. افرادی که با هیاهوی زیاد خود را به عنوان الگو و آموزگار معرفی می کنند همه جا هستند اما یک سرمایه گذار تراز اول با غربال کردن این آموزگاران دروغین دنبال کسی می رود دانش واقعی در این زمینه را دارا است.

در پابان، بک سرمایه گذار نخبه سرگرمی های شخصی و روابط اجتماعی منظمی برای خود داشته و آنها را فدای موفقیت مالی نمی کند. استفاده از مخدر و روان گردانها، رژیم غذایی نادرست و کم خوابی باعث عدم چالاکی ذهن شده و هر روز باعث خروج بخشی از پول سرمایه گذاری می گردد. 

دو شنبه 21 دی 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


investopedia   سرمایه گذار   سرمایه گذاری   بورس   مبین سرمایه   کارگزار بورس  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد