گزارش کدال

پتروشمی شازند


چهار شنبه 18 آذر 1394   سرویس
توضيحات شرکت درخصوص تاثير مزايده فروش سهام شرکت پترو شميران(سهامی خاص)

در خصوص این شفاف سازی لازم است عرض کنیم که 34 درصد پتروشمیران برای پتروشیمی شازند میباشد که بهای تمام شده این شرکت برای شاراک 73 میلیارد تومان بوده است. شاراک هر ساله حدود 40 میلیارد تومان از این شرکت سود دریافت میکند که حدود 9 درصد از سود خالص شاراک میشود. طبق آگهی منتشره شاراک و وبانک در نظر دارند تا سهام 51 درصدی خود در پتروشمیران(سهامی خاص) را با قیمت پایه 450 میلیارد تومان به فروش برسانند. وبانک 12.84 درصد از سهام پتروشمیران را داراست و همچنین خود وبانک یک شرکت زیر مجموعه به نام شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا دارد که این شرکت نیز حدود 4.66 درصد از سهام شرکت پتروشمیران را دارد و در واقع وبانک 17درصد از سهام شرکت پتروشمیران را در تملک دارد. در صورت انجام این معامله حدود 298 میلیارد تومان از فروش شرکت متعلق به شاراک می باشد و حدود 152 میلیارد تومان متعلق به وبانک است. باتوجه به بهای تمام شده(73 میلیارد تومان)و با توجه به تعداد سهام شاراک، این شرکت به ازای هر سهم حدود 62 تومان سود میسازد.

همچنین با توجه به فروش پتروشمیران درآمد حاصل از سرمایه گذاری شاراک که سالانه در حدود 40 میلیارد تومان که بواسطه وجود پتروشمیران بدست میآورد را از دست میدهد که به ازای هر سهم در حدود 11 تومان میشود.

چهار شنبه 18 آذر 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


گزارش کدال   پتروشیمی   شاراک   وبانک  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد