اوراق سلف نفت کوره فردا در بورس انرژي عرضه مي شود

دو شنبه 31 فروردین 1394   سرویس

برای دریافت فایل اطلاعیه عرضه اینجا را کلیک کنید.

مدیرعامل بورس انرژی گفت: برای نخستین بار اوراق سلف استاندارد نفت کوره فردا ( اول اردیبهشت) در بورس انرژی عرضه می شود.
مدیرعامل بورس انرژی در گفتگو با شانا افزود: فردا (سه شنبه، 1 اردیبهشت) بورس انرژی میزبان عرضه اوراق سلف استاندارد نفت کوره با سود سالانه 25 درصد است.
علی حسینی افزود: هر فردی که دارای کد بورسی باشد می تواند از طریق کارگزاریهای مجاز اقدام به خرید اوراق سلف استاندارد نفت کوره کند.
وی با بیان این که متعهد پذیره نویسی این اوراق شرکت تأمین سرمایه امین و کارگزار عرضه کننده، کارگزاری تدبیرگران فردا است، گفت: دارایی پایه اوراق نفت کوره 380 سانتی استوک بوده که هدف از عرضه آن تأمین مالی طرحهای توسعه ای شرکت ملی نفت ایران است.
مدیرعامل بورس انرژی پیشتر به شانا گفته بود: با موافقت هیئت مدیره شرکت ملی نفت و نهایی شدن زیرساختهای مورد نیاز، برای نخستین بار در ایران هزار میلیارد ریال اوراق سلف موازی استاندارد نفت کوره شرکت ملی نفت ایران با همکاری شرکت تامین سرمایه امین، در بورس انرژی عرضه می شود.
علی حسینی افزود: این عرضه دو مرحله ای خواهد بود و در هر بار عرضه پانصد میلیارد ریال اوراق سلف استاندارد نفت کوره عرضه می شود.
مدیرعامل بورس انرژی ادامه داد: اندازه هر قرارداد از این اوراق معادل یک تن نفت کوره است، انتشار این اوراق با مجوز صادره ازجانب سازمان بورس و اوراق بهادار و بر اساس درخواست شرکت ملی نفت ایران صورت می گیرد.
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه امین نیز هفته گذشته از عرضه هزار میلیارد ریالی اوراق سلف موازی استاندارد نفت کوره 380 سانتی استوک در 2 مرحله خبر داده و گفته بود: این اوراق منضم به اختیار خرید و فروش تبعی با نام، قابل معامله در بورس انرژی و معاف از مالیات است. میزان مجاز عرضه اولیه اوراق حداکثر در 2 مرحله در فواصل یک ‌هفته‌ای و در هر مرحله حدود 55000 قرارداد معادل 500 میلیارد ریال خواهد بود.
به گفته وی، سود روز شمار این اوراق 23 درصد است که در پایان دوره زمانی قرارداد یکسال 25 درصد سود تضمینی به دارندگان آن پرداخت می شود، این سود می تواند تا سقف 28 درصد افزایش یابد.

دو شنبه 31 فروردین 1394
خبرگزاری صدا و سیمانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد