برنامه‌ریزی برای ورود نیروگاه‌های برق‌آبی به بورس انرژی

چهار شنبه 20 اسفند 1393   سرویس
 

معاون بازار برق شرکت مدیریت شبکه برق ایران از برنامه‌ریزی برای ورود نیروگاه‌های برق‌آبی به بورس انرژی در آینده نزدیک خبر داد.

رضا ریاحی اظهار کرد: نیروگاه‌های برق‌آبی هم‌اکنون در بورس انرژی حاضر نیستند و با توجه به این که این نیروگاه‌ها نیز متقاضی حضور در این بورس هستند، در حال برنامه‌ریزی برای ورود این نیروگاه‌ها به بورس انرژی هستیم.

ریاحی با بیان این که ٣٩ شرکت توزیع و ٢٠ نیروگاه خصوصی در بورس انرژی حضور دارند، ابراز امیدواری کرد: با بهبود وضع نقدینگی در صنعت برق، بتوانیم مبالغ بیشتری را به بورس انرژی اختصاص دهیم.

به‌گفته وی، از ابتدای انجام نخستین معامله در بورس انرژی در روز ١٩ اسفندماه ٩١ تا نهم اسفندماه امسال، درمجموع چهار هزار و ٨٩٥ میلیارد ریال به بورس انرژی تخصیص یافته و ارزش معامله‌های صورت‌گرفته دراین دوره به رقم سه‌هزار و ٧٣٢ میلیارد و ٩٧ میلیون و ٤٠٤ هزار و ٦٠٤ ریال رسیده است.

وی با بیان این که راه‌اندازی بورس انرژی گام بزرگی است که برداشته شده است، گفت: هنوز به‌دلیل برخی محدودیت‌ها با اهداف خود فاصله داریم ضمن آنکه نمی‌توان انتظار داشت بورس انرژی در مدت دو سال به همه اهداف خود برسد.

ریاحی اظهار کرد: تمرکز ما در سال آینده بر روی قراردادهای دوجانبه و اوراق گواهی ظرفیت است تا به نحوی مصرف‌کنندگان عمده برق وارد بورس شوند.

چهار شنبه 20 اسفند 1393
شانانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد