برای سال 94؛ وزیر نفت بر عرضه نفت خام در بورس انرژی تأکید کرد

سه شنبه 5 اسفند 1393   سرویس

وزیر نفت گفت: می توانیم سال 94 را سالی درخشان برای بورس انرژی تبدیل کنیم و در این باره هم می خواهیم وهم می توانیم روزانه 100 هزار بشکه نفت را در بورس انرژی عرضه کنیم .

بیژن نامدار زنگنه در نشست هم اندیشی فعالان بازار سرمایه با مسئولان ارشد اقتصادی افزود : علاوه بر نفت خام می توانیم فرآورده های نفتی مانند ال پی جی ، نفت کوره ، نفت سفید و نفت گاز را با روشهای مختلف مانند پیش فروش، مشتقه و اوراق سلف در بورس انرژی عرضه کنیم .

زنگنه گفت: صندوقهای انرژی نیز می توانند در صنعت نفت سرمایه گذاری کنند و وزارت نفت با حضور بخش خصوصی مخالفتی ندارد.

وی ادامه داد: اگر قرار است ایران کشوری سربلند و مقتدر باشد، باید افرادی سرسخت و زحمتکش در بخشهای مختلف کشور فعال شوند، به همین دلیل از رانت خوردن خوشم نمی آید و البته معتقدم اگر بنا به رانت خوردن باشد بخش خصوصی هم نمی تواند بخورد.

زنگنه تصریح کرد: هرچند سرمایه گذاری بزرگ با مشکلاتی همراه است اما باید برای اداره کشور اقدامهای مناسبی را نیز انجام داد.

وزیر نفت درباره نرخ خوراک پتروشیمی ها گفت: وزارت نفت در لایحه بودجه پیشنهادی برای قیمت خوراک پتروشیمی ها نداد و نرخ کنونی در مجلس شورای اسلامی اضافه شد و آن هم به این دلیل بود که برخی دوستان (فعالان بازار اقتصادی) گفتند نرخ خوراک پتروشمی پنج سنت تعیین شود، اما پس از آن نرخ ١٣ سنت مصوب شد، هرچند من نیز مخالف پنج سنت بودم اما پیشنهادی ندادیم که چه نرخی تعیین شود.

زنگنه با اشاره به اینکه وزارت نفت در لایحه کسب و کار هم نرخی برای خوراک پتروشیمی ها پیشنهاد نداده بود، افزود: در آن لایحه نیز مجلس قیمت خوراک را تعیین کرد.

وزیر نفت با اشاره به اینکه باید کارآفرین ها را تقویت کرد گفت: شرایط الان ما را نباید عادی در نظر گرفت اگر چه سرمایه گذاری در شرایط فعلی گران در می آید اما شرایط اینجوری نمی ماند و اصلاح خواهد شد.

سه شنبه 5 اسفند 1393
پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه -سنانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد