عرضه نفت خام صادراتی در بورس انرژی

شنبه 25 بهمن 1393   سرویس

 

 مدیر عامل بورس انرژی از عرضه نفت خام صادراتی و سلف نفت کوره تا پایان سال خبر داد.

 سید علی حسینی از عرضه دو محصول در بورس انرژی خبر داد و گفت: قرار است با هماهنگی های انجام شده نفت خام صادراتی به صورت ریالی و سلف نفت کوره تا پایان سال در بورس انرژی عرضه شود.

وی با بیان اینکه سلف نفت کوره در هیات پذیرش مطرح شده است،در خصوص عرضه نفت خام صادارتی توضیح داد: نفت خامی که در گذشته در بورس انرژی مصرف می‌شد به صورت داخلی بوده و خریداران آن چند پالایشگاه کوچک بودند، اما این بار برای خریداران محدودیتی وجود ندارد زیرا صادراتی بوده و قیمت آن براساس نرخ‌های روز تعیین می‌شود.

مدیر عامل بورس انرژی با بیان این‌که عرضه نفت خام داخلی برای پالایشگاه‌های کوچک فعلا صورت نمی‌گیرد،در خصوص تامین نفت خام پالایشگاه‌ها از بورس انرژی گفت: مقرراتی در مجلس در حال تصویب است که در صورت نهایی شدن مشوق‌هایی برای خرید نفت خام پالایشگاه‌های بزرگ داخلی از بورس انرژی در نظر گرفته می شود به ‌طوری که اگر پالایشگاه ها نفت خام خود را از طریق بورس خریداری کنند می‌توانند دو تا سه درصد تخفیف بگیرند.

حسینی اظهار کرد: البته این روش بعد از تصویب قانون از سوی مجلس و نهایی شدن آن صورت می‌گیرد، اما اگر قانون تصویب و ابلاغ شود انگیزه‌ی خوبی برای پالایشگاه‌های داخلی ایجاد می شود.

شنبه 25 بهمن 1393
البرزنیوزنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد