بورس انرژی قابلیت آنرا دارد تا سال آینده میزبان فروش و معامله برق صادراتی باشد

یک شنبه 19 بهمن 1393   سرویس

معاون اقتصادی وزارت امور اقتصاد و دارائی

بورس انرژی قابلیت آنرا دارد تا از سال آینده میزبان فروش و معامله برق صادراتی باشد.

شاپور محمدی معاون وزیر اقتصاد اظهار کرد: صادرات برق می تواند به عنوان یک راهبرد ملی از سال آینده از طریق بورس انرژی اجرائی شود و تمام زیر ساختهای مورد نیاز آماده است.

معاون اقتصادی وزارت امور اقتصاد و دارائی با تاکید بر حمایت دولت از بورس انرژی افزود: معامله های برق اکنون در بورس انرژی به خوبی در حال انجام است و این بورس می‌تواند در فروش برق نیز موثر باشد و در واقع می‌تواند نقدینگی را زودتر از انواع دیگر فروش به وزارت نیرو برساند.

وی ادامه داد: معامله نفت و فراورده های نفتی و پتروشیمی در کنار برق از طریق بورس انرژی می تواند در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی نقش آفرین باشد و امید است که این بورس در آینده تعیین کننده قیمت انرژی در منطقه شود.

معاون اقتصادی وزارت اقتصاد هفته گذشته درباره نقش بورس انرژی در لایحه خروج از رکود غیر تورمی و تاثیر آن در توسعه صنعت نفت گفته بود: با برنامه ریزی های انجام شده تلاش کرده ایم بورس انرژی را راه‌اندازی کنیم تا از این مسیر بتوانیم افزون بر فروش برق و فرآورده‌های نفتی، نفت خام را نیز عرضه کنیم؛ قیمت نفت خام برای ارائه در بورس انرژی می‌تواند ٢ درصد کمتر از قیمت فوب خلیج فارس باشد که این موضوع به فروش نفت خام کمک می کند.

منبع : شانا

یک شنبه 19 بهمن 1393
شانانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد