رویترز اعلام کرد

کاهش صادرات نفت خام عمان با افزایش ظرفیت پالایشی این کشور

یک شنبه 24 مرداد 1395   سرویس
بر اساس اظهارات محمد بن حمد الرمحی وزیر نفت و گاز عمان، صادرات نفت خام این کشور با افزایش ظرفیت فرآورش در اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی در شهر Sohar واقع در شمال عمان، در حدود ۵۰ هزار بشکه درروز کاهش خواهد یافت .

بر اساس اظهارات محمد بن حمد الرمحی وزیر نفت و گاز عمان، صادرات نفت خام این کشور با افزایش ظرفیت فرآورش در اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی در شهر Sohar واقع در شمال عمان، در حدود ۵۰ هزار بشکه درروز کاهش خواهد یافت . وی اظهار نمود که قرار بوده راه اندازی این پروژه پالایشی تا پایان سال ۲۰۱۶ انجام پذیرد که این امر با تاخیر در اجرا به سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ میلادی موکول گردیده است.
این پروژه می تواند موجب رشد ۶۵ تا ۷۰ درصدی ظرفیت تولیدی پالایشگاه Sohar گشته و مصرف نفت خام این پالایشگاه را ۷۰ تا ۹۰ هزار بشکه در روزافزایش دهد . بنابراین با در نظر گرفتن افزایش تولید نفت خام عمان که مجموع آن از یک میلیون بشکه در روز فراتر رفته، انتظار می رود که در حدود ۵۰ هزار بشکه درروز صادرات نفت این کشورنسبت به سال قبل کاهش یابد. وی با اذعان به اینکه ممکن است خرید نفت خام در آینده توسط شرکت دولتی صنایع نفت و پالایش این کشور (ORPIC ) صورت پذیرد، اضافه نمود که ORPIC بمنظور بهبود سطح درآمد خود و با توجه به سطح نیاز بازار منطقه به فرآورده های نفتی در صدد واردات و پالایش ترکیب های مختلفی از نفت خام است که این امر منجر به بهبود عملکرد آن نیز می گردد.

 
 

 
     
 

 

یک شنبه 24 مرداد 1395
منبع خبر : شرکت ملی نفت ایراننظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد